‘Ayranı yok içmeye…’ denilir ya bizimkisi o pazar… Kentte bir çok branşta Doktor sıkıntısı var. Şehir hastanesi projesi hayata geçirilse bile bu tablo değişmeyecek. 

Oysa mevcut sıkıntıları gidermek, eski Devlet hastanesi yerleşkesindeki yapıları yıkıp arsasına, Karaköprü’ye 150’şer Yataklı Hastaneler yapmak, Devteşti’nde Sağlık Bakanlığına devredildiği söylenen binayı Hastaneye çevirmek, hastaları bir noktaya taşımak yerine şehre yaymak, sağlık hizmetlerini ulaşılabilir kılmak, yani ortak aklı devreye sokmak bir ‘Şehir Hastanesi’ yapmaktan daha hayırlıdır.

‘Neyimiz eksik bizim de Şehir Hastanemiz olmalı’ diyebilirsiniz, Madem söz verildi, yerine getirilsin de… Eyvallah… Ama inşallah ‘Hay vermez olsalardı o vaadi’ demek zorunda kalmazsınız!

*

10 kilometrelik Kuzeybatı çevre yolunun 4 yılda ancak 5 kilometresi yapılabildi. Evren Sanayi esnafının haklı olarak AK Parti İl Başkanı Sayın Bahattin Yıldız’a yönelttiği ‘Ne zaman bitecek bu yol?’ sorusuna ben şunu ekleyeceğim:

Ulaştırma Bakanlığı Urfa trafiğine nefes aldıracak çevre yolunu 2021’in öncelikle bitmesi gereken projeleri arasına aldı mı, almadı mı?

Almadıysa Çevik Kuvvet projesi tamamlansa bile bir anlam ifade etmeyecek.

Şehir trafiği rahatlayana kadar ısrarla inatla bunu gündemde tutmamız lazım.

Urfa için kafa yormak bu işi takip etmeyi gerektiriyor.

2011 seçimleri öncesinde kamuoyuna açıklanan ‘4 yılda 400 proje’ kitapçığına bir bakar mısınız; 2012’de programa alınacağı belirtiliyordu. Hadi alınmış olduğunu farz edin. O vaatten bu yana koskoca 8 yıl geçmiş.. Dile kolay 8 yıl…

‘Urfa’nın hakkını arama’da maalesef kötü bir sınav veriyoruz.

Durum onu gösteriyor.
Yorumlar 2 Yorum

  1. 13 Şubat 2021

    Remzi mızrak

    Mehmet bey merhaba. Size ulaşacak bir cep numarası veya e-posta adresi rica edebilir miyim?

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.