Kadim Dostum, arkadaşım Cemal Akbaş’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. 40 yıldan beri, ŞURHOY Halkoyunları Derneğinde, ŞURKAV Vakfında, Televizyon programlarında, Festivallerde, Derleme çalışmalarında, Halk oyunları kurslarında gece-gündüz pek çok ortamda birlikte çalıştık, birlikte oynadık, birlikte güldük, birlikte ağladık.
1986 yılındaki düğünümde, arkadaşları ile oynadığı değnek oyunu bir efsane idi. Yıllar geçmiş olmasına rağmen hala gözlerimin önündedir.
Bir 14 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir
Cemal Akbaş Değerli bir dost, değerli bir arkadaşımdı. İyi bir aile babası idi. Dürüsttü, fedakârdı, misafirperverdi, İyi bir yönetici idi. Halk oyunlarına gönül vermişti. Urfa’da en iyi oynayan birkaç kişiden biri idi.
Oyunu kendine yakıştıran, özel figürleri olan ve pek çok kişinin örnek aldığı usta bir oyuncu idi. Oyunculuk, eğitmenlik, derlemecilik ve hakemlik başta olmak üzere Halk Oyunlarımızın tespiti, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılası konusunda çok hizmet etti. Urfa için, halk oyunları camiası için önemli bir kayıp.
Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun, ailesi, arkadaşları ve sevenlerinin başı sağ olsun. Abuzer Akbıyık/ 19.01.2022
Bir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir