Veysel Karani Mahallesi, mahalle olalı böylesine anlamlı bir şölen görmemişti. 6.06.2006 gününün bu mahalle için ayrı bir önemi vardı. Aylardan beri üzerinde çalışılan Park o gün bütün parklık özellikleriyle doğmuş, ismi de konulmuş, açılış törenine hazırlanmıştı.

Park’ın havuzları ışıl ışıl, fışkıran sular bir billur küme’sini andırıyordu. Ağaçlar, mevsiminde açmış güller, renk renk çiçekler yeşiller ortasında bir ahenkli konum içindeydiler. Suya doymuş çimenler yaz’ın sıcağından hiç haberdar olmamış gibiydiler. Sanki baharın sabah şebnemlerinde doğmanın sefasını sürüyorlardı.

Çocuklar için yapılmış park oyuncakları öyle görünüyor ki “Selçuk Polat Parkı” nı hiç yaşlandırmayacak. Bu Park çocukların oyuncaktan oyuncağa cıvıl cıvıl atlayışları, geçişleri ile daima genç kalacak.

Başbakanlık Müsteşarı merhum Selçuk Polat’ın Urfa’ya ve Urfalı’ya olan ezeli ve ebedi vefası ile birlikte bu park da yaşayacak.

Hayatta iken aileden tevarüs eden Urfa sevgisi ile dolu bir insan olan merhum Mehmet Selçuk Polat’a, hemşehrileri adına Urfa Belediyesi de bir sevgi ve vefa nişanesi olarak Veysel Karani mahallesindeki bu Park’ı yaptırmış, onun şanına uygun şekilde donatmış ve hemşehrilerimize, geleceğin Selçuk Polat’ları olacak gençlerimize, çocuklarımıza teslim etmiştir. Onu meydana getiren şanlıurfa Belediyesidir. Bütün ilgililer; içeriden ve dışarıdan hizmet eden bütün insanlar bu iki kelimede toplanmış olmakla beraber Sayın Başkan Ahmet Eşref Fakıbaba hizmetleri kadar bu işe gönül de vermiştir. Yoksa bu Parkla birlikte aynı dönemde biribirine yakın vasıfta 30 Park hizmete girebilir miydi?

Açılış yönünde orada bulunmanın huzur ve neşesini yaşadık. Aramızdan ayrılan Selçuk Polat’ın hüznü anılarımızla tazeliğini koruyor olmasına rağmen, isminin bu Parkta ebedi yaşayacak olması, eşinin bacısının ve kızının da açılış töreninde bulunması umudumuz ve tesellimiz oldu. Bu Parkta 30 Park’ın ferahlığına ulaştık.

Urfalı bu hizmetlere ac’dır. Urfa bu mübarek icraatlara çıplaktır. Sağolsun Belediyemiz bu durumu görüyor, halimizi idrak ediyor ve hiç durmadan hizmetlere koşuyor. Emeği geçen herkesten Allah (c.c.) razı olsun.

Selçuk Polat Parkı da, diğerleri de halkımıza emanettir. Güzel, aydınlık ve mânâlı bir törenle açılan bu parkla birlikte hepsini korumak vazifemiz olmalıdır. Bunlar bugün bizim için var iseler, yarınki sahipleri çocuklarımız, torunlarımız olacaktır. Emanetler yarınlar için de var olmalıdırlar.

Emekleri ile bu güzellikleri bize yaşatanlara minnettarız. Sayın Fakıbaba yardımcısı Güllüoğlu ve ekibine şükranlarımızı sunmayı bir borç biliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir