Sayın Vali ıstanbul temasları ile ilgili basın toplantısında şanlıurfa’ya okul yapımı ile ilgili açıklamasında: “Baba Beni Okula Gönder” adlı bir etkinliğe katıldım. Kız öğrenciler için Urfa’da bir yurt yapılmasını talep ettim. ÇYDD Başkanı Türkan Saylan, Birecik’te okul yaptırmak istediklerini söylediler.12 işadamı okul yapımı konusunda destek sözü verdi.

Örneğin SEDAT ALOğLU 2 okul sözü verdi, Mayıs ayı içinde yer tespiti yapacağız. NıHAT TEBER, RAMAZAN PAYDAş, FEVZı YEşıLÇıMEN, FETHı şıMşEK, MURAT HACIBOZANOğLU, CELAL ÇAVUş, MÜSLÜM FıNCAN, MUSTAFA VE MAHMUT KURAN, SEDAT VE VEDAT ALOğLU kardeşler okul yapımı konusunda bize söz verdiler. ‘DR.MURAT AKÇAN’ da okul yapımı dışında şanlıurfa’ya bir Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi yaptırma sözü verdi.” Diyor.

ısimleri niye mi büyük harflerle yazdım? Keşke altın harflerle yazabilsem…

Gerçi onların ismi yakında binlerce diplomanın üzerinde hep yazılı kalacak.

Peki şanlıurfa da halen ıcra-i faaliyette bulunan ış adamlarımız? Bu anlamlı girişime seyircimi kalacak?

7 Eylül 2005 tarihinde “Mesela okul yapsalar” başlıklı yazıda ne demiştik? Mesela; kendisiyle iftihar ettiğimiz Jokey” Selim Kaya” hani şu belediye başkanlarına ve Sayın Tatlıses’e pahalı tay hediye eden hemşerimiz başarılı Jokeylik kariyerine Urfa da yetişen asil yarış atlarının katkısı olmuştur herhalde…

Mesela; “ıBRAHıM NAHYA” arkadaşım Genel seçimlerde bağımsız vekil adaylığında ne kadar bonkör olduğunu gördük…

Mesela; “ABDULKADıR GÖNCÜ” devasa yapıları ve okulları yapan müteahhit. Gerçi kendisinin bu konuda bir anaokulu projesinin olduğunu duyduk…

.Mesela; Belediye Baş-kanı aday adayı iken billboardlardan tanıdı-ğımız müteahhit. “HÜSEYıN HARTAVı”…

Mesela; değerli vekilimiz “MÜFıT YETKıN” kendisine büyük derslikli okul fazla gelebilir. Konumu da kullanarak bayisi olduğu, araç şirketlerini bu konuda harekete geçirebilir… Mesela; “ALATTıN ÇATALTAş” Kendisi Otogara mini bir camii yaptırmıştır. Bir de okul beklentimiz var tabi…

“ıMAM ASLAN” hep vergi rekortmenidir. şu memleketin ortasına diktiği mağazanın 1/10’u kadar bir okul yapsa… Bizi ve zahiremizi yıllardır metropol şehirlere taşıyan Cesur Turizm işletmecisi “HALıL YAVUZ.”…

Değerli müteahhit ve CHP saymanı vekilimiz “MAHMUT YILDIZ”…

Eski milletvekillerimizden “MUSTAFA DEMıR”…

Yine eski milletvekilimiz “MUZAFFER ÇAKMAK”…

Mesela Feniş Alüminyumun sahibi “ALOğLU’LARI”

Saydığımız onca isim arasında bir tek Sayın, Abdukadir Göncü ana sınıfları yaptırdı. Aloğlu Sayın Valiye iki okul sözü vermiş. Diğerlerinden ümidimizi kesmedik hatta listeyi uzatıyoruz… El Ruha Otelinin sahibi Sayın şEVKET KÜÇÜK’ten de okul beklentimiz var…Bizimkisi beklenti işte! Siz ne dersiniz? Göreceksiniz onlarda okul yaparak, isimlerini ölümsüzleştirecekler.

Türkiye genelinde 33 yapacak olan TELEKOM 16 derslikli Esentepe ılköğretim okulunun temelini attı, diğer okul yine ilimiz Siverekte 24 derslik lise yapacaklarmış.

ALO! TELEKOM teşekkürler.

Sevinç gösterisi

Takım ve taraftar ayırt etmeksizin konuşuyorum.

Sözüm; kendi takımları adına taşkınlık yapan çevre tacizcilerine…

Diyelim ki takımınız şampiyon. Ezeli rakibini yenmiş. Etkiniz, ne katkınız oldu ki? Kablara sığmadan taşıyorsunuz. Eee takımım şampiyon oldu. Galip geldi. Kutlamak hakkım değil mi?

Tabi ki hakkın.

Kutla ama kutlama gibi kutla.

– Klaksonu patlayana kadar ötürmek mi?.

– Araç penceresinden salkım taneleri gibi sarkmak mı?…

– Zom olana kadar içmek mi?…

– Sabaha dek avazın çıktığı kadar bağırmak mı?…

– Sen bütün bunlara kutlamamı diyorsun.

Hadi bu densizlikleri tasvip etmediğimiz halde, idare ettik.

Ana caddeleri kapatmanın mantığı ne?

“Yol eşkıyalığını da es geçtik”…

Silahını niye ateşliyorsun…

Onu da idare etmenini yolunu Belçika’dan bulduk. Silahın çapı küçük diye; Sabancı Katili Fahriye’ye arka kapıyı gösterdiğini örnek alarak, duymamazlıktan geldik ve silahı da es geçtik.

Yahu keleşin kofla kutlama yapmak ta neyin nesi! Savaşta mıyız?

Silahlı gösterinin, kutlamanın sonu var mı?

Öteki takım: Sen öyle kutladın ha! Madem böyle al bomba! Mı diyecek?.

Bir diğeri de…

Ammaan!

Sanki silahlı sevinç (pardon) taciz yapan dangalaklar bu tür bir yazıyı okuma lütfünde bulunacakta (!) etkilenecekte(!) sıradan ve zırva nedenlerle silaha sarılmayacak(!)

Havaya sıkıyoruz havaya… Tıpkı o zevzekler gibi, boşluğu gönderme yapıyoruz.

Onlar hedef olamayacak kadar sıradanlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir