Bir önceki yazım da Ulusal baz da yapılan siyasi kritikleri eleştirmiştim. Sonrasında da Yerel bazı gazete yorumcularına dokunacağımı belirtmiştim. Düşündüm de bunları yermektense es geçmeyi uygun gördüm. Çünkü bu muhteremler kendilerini partilerin MKYK’ları gibi gören zatlar. 
O yüzden gelin size sadece siyasi kulislerde ki fısıltıları buralardan sunayım.
Dedikten sonra ;
DTP ile başlayalım. Bu partinin Bağımsız gireceği kesinleşti. Fakat adayları konusunda hiç isim zikredilmedi. ılk ben zikredeyim. Birecik-Halfeti bölgesi için Halil Sarıkaya, Viranşehir-Ceylanpınar-Siverek-Hilvan bölgesi için Bişar Tüysüz geçiyor. Malumunuz bu partinin 2 aday göstermesi bekleniyor. Suruç zaten ateşleyici unsur. Desteği eksik olan tarafa olacaktır.
DP ; Bu partide 1-3-5 DYP’nin 2-4-6 ANAP’ın. Birinci sıra için kesin aday Sedat Bucak. ıkinci sıra sürpriz özelliği taşıyor. Üçüncü sıra ise Arap oyları için ve yine Yalçınkaya gibi görünüyor. ıstifa eden Siverek Belediye Başkanı Hasan Çelebi’yi Yerel basında ki bazı malum yorumcularımız bir yerlere koyamamıştı. Ben konduğu yeri fısıldayayım size ; Ankara 2. Bölge.
MHP ; Birinci  sıra tartışmasız Muzaffer Çakmak’ın. ıkinci sıra için ise en kuvvetli aday Esat Akgöl. (Bu arada babasını yitiren eski Belediye Başkanımıza ben buradan taziyelerimi sunuyorum)
CHP ; Birinci sıra ıstanbul ve ızmir örgütleri ile yaşanan uyumsuzluklar sebebi  sonucu  Mahmut Yıldız’ındır. Önemli olan 2 ve 3’üncü sıralardır. Yıldız bu iki sıra için Vefa ve güç ikilemini tercih edecektir. Bunun için  iki isim var. Mehmet Emin Akıl, Ahmet Öncel. Vedat Melik’in ismini zikredenlerde var ama eski bir CHP Yöneticisi olan bana göre çok zor. Çünkü CHP’de dış kapının kolu yoktur. Hele de Baykal lider iken.
AKP’ye gelince ; ılk beş için adı geçenler Faruk Bayrak, Yahya Akman, Sabahattin Cevheri, Osman Güzelgöz ve bir bayan aday.  Bu beşin dışında ki bir isim arayanlar çok sürpriz bir isme hazır olsun.
BAğIMSIZLARA GELıNCE ; DTP’liler dışında en iddialı Bağımsız Seydi Eyyüboğlu olacak gibi. ıbrahim Tatlıses’in çekileceğini hem sanıyor, hem de duyuyorum…
Eeeeee, başka, diyenleriniz olduğunu duyar gibiyim. BıTTı hepsi bu. şimdilik tabii. Yeni gelişmeleri duyar duymaz sizlere hemen aktaracağım merak etmeyin. En azından sadece yansıtacağım bazı parti MKYK’sı meslektaşlarım gibi önermeyeceğim. Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir