Bireylerin sosyal ve güvenlik yaşamının korunma altına alınması ve bu anlamda sorumluluk bilincinin en iyi şekilde yerine getirilmesi, insanların mutlu ve refah içinde yaşamasını sağlayan en önemli unsurlardandır. 161. yıl gibi bir süreyi kapsayan polis teşkilatı bu sorumluluğu ve bilincini hem ferdi, hem de toplumsal ve yurt savunması bakımından en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Gecesini gündüzüne katan, bayram, tatil demeden vazifesini yerine getiren, zaman zaman iç ve dış tehditler karşısında canını ortaya koyan polisimiz, aynı zamanda vazifesi uğruna çocuklarını, eşlerini, akraba ve dostlarını da ihmal edebilmektedir.

ışte bu ihmalkârlığı farkeden ıl Emniyet Müdürümüz Kutlay Çelik, bunu gidermeye yönelik olarak uçurtma şenliğini düzenlemiştir.

Program öncesinde Emniyet Müdürümüz Kutlay Çelik’le özel bir konuyu görüşmeye gittiğimde oradaki uçurtmalar dikkatimi çekmişti. Polislerin hummalı bir çalışmanın içinde olması, Özel Kalem Müdürü Hüseyin beyin uçurtmaları renk uyumu konusunda fikrimi alması, bu konunun ne kadar ciddi ve planlı bir şekilde ele alındığının en iyi göstergesiydi.

Müdür Beyin program hakkında bana birazcık bilgi verip, programa davet etmesi, çocuklar adına ve polis teşkilatı adına beni duygulandırdı. Ancak gitmeyi çok istediğim halde sınav görevlisi olduğumdan dolayı şenliği basından izleme imkanını buldum.

ılimize henüz birkaç aydır gelmesine rağmen her türlü sosyal etkinliğe destek veren, katılım sağlayan sayın Valimiz Yusuf Yavaşcan’ın da bu proğramda bulunması ilimiz adına sevindirici bir durumdur.

ılimizde 4 yıldan beri Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Sayın Kutlay Çelik’in çalışmaları taktire şayandır.

Halka yaklaşımı, samimiyeti, sokak çocuklarına yönelik yürüttüğü projeler ve 55 çocuğun turizm gönüllüsü olarak yetiştirilmesi, ıngilizce eğitimine tabi tutulması, bunlardan 14’ünün turizm lisesine yönlendirilmesi, 85 bin çocuğa sinema izletilmesi, futbol ve basketbol maçının organize edilmesi, çocukların çiçek koparmama, araba çizmeme yönünden davranış kazandırılması önemli gelişmelerindendir.

Tabiiki sayın Kutlay’ın bu çalışmaların temelinde mesleğini sevmek bu çalışmalardan zevk almak, vatan ve millet sevgisi yatmaktadır. 32 yıldır bu şevk ve kararlılığı ile çalışan Kutlay Çelik zaman zaman ilimizdeki sosyal etkinliklerde de görmek polis ve halk kaynaşması açısından önemli birer adımdır.

Halkın güvenliğine yönelik çalışmaları, kendini halkına iyi ifade etmek ve halkının her türlü desteğini almak ancak bu tür çalışmalarla mümkündür. ışte çocuklar mutlu olsun diye uçurtma şenliği düzenleniyor. O küçük yüreklerin duygu ve düşünceleri uçurtma aracılığıyla gökyüzünde adeta renk cümbüşünü oluşturuyor. Her biri bir mana, bir renk taşıyan bu uçurtmalar gelecek yarınlara umutla bakmamızı sağlıyor. Böylece küçüklerle beraber büyüklerde bir anda olsa uçurtma uçurtmanın heyecan ve keyfine Dallas tepesinden varmış oluyor.

Emniyet mensuplarını bu güzel davranışlarından dolayı bir Urfa’lı olarak tebrik ediyor, benzeri davranışlarının devam etmesini diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir