Geçmişi Osmanlıya uzanan  ‘Zimem Defteri’ geleneği Eyyübiye Belediyesi tarafından sürdürülüyor.  Başkan Mehmet Kuş, Ramazan ayında onlarca ailenin bakkal ve fırın borçlarını üstlendi.

Başkan Mehmet Kuş, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı İlhami Günbeği ile birlikte çıktığı mahalle ziyaretlerinde gönüllere dokundu.

Ramazan Bayramı arifesinde ilçeye bağlı Buhara, Mance ve Karakoyunlu Mahallelerinde esnaf ve vatandaşlarla buluşan Başkan Kuş, aralarında kronik hasta, engelli, yaşlı ve yetimlerin bulunduğu onlarca ailenin evini ziyaret etti, hem bayramlarını kutladı hem de maddi yardımda bulundu.

Eyyübiye Belediyesi İyilik Merkezi faaliyetleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine mahalle muhtarlarıyla birlikte ziyaretler gerçekleştiren Başkan Kuş, bakkal ve fırınlara olan borçların ödedi.

Başkan Kuş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bu mübarek bayram arifesinde özellikle zorda olan kardeşlerimizin dertlerine kendi imkanlarımız ve hayırseverlerin desteğiyle derman olmaya çalışıyoruz. Sizler de imkânınız çerçevesinde lütfen yardımlarınızı yapın. Rabbim şimdiden razı olsun” dedi, hayırseverlerden bu anlamda destek istedi.

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü koordinesinde faaliyet gösteren İyilik Merkezi, hayır sahiplerinden ve çeşitli fonlardan temin edilen maddi destekleri, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir