Balıklıgöl Kent Platosu’nda Kadir Gecesi toplanıp üzerinde Kelime-i Tevhid yazılı siyah bayrak açan ‘Köklü Değişim’ adlı grup şeriat çağrısında bulundu.

Eylem sırasında Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik şiddet eylemleri kınandı. Grup sosyal medyadan yaptığı açıklamada da,  “Şanlıurfa halkı olarak Balıklıgöl’de “İsrail’i” Tel’in edip işgalci Yahudileri kutsal topraklarımızdan kovacak ve İslam Şeriatı’nı tatbik edecek Raşidi Hilafet Devleti’nin kurulması için hep birlikte elleri semaya açıp amin dedik” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Valiliği, ‘Şeriat’ çağrılarına ilişkin videoyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

“27.04.2022 Çarşamba günü Balıklıgöl Platosunda bulunan Dergah Camii’nde kılınan teravih namazı çıkışında yaklaşık 200 kişiden oluşan bir grup tarafından 21.30-21:50 saatleri arasında İsrail’i kınama amacıyla basın açıklaması yapılmış ve okunan duaların ardından, topluluğun emniyet güçlerimizin uyarıları üzerine dağılmaları sağlanmıştır. Basın açıklaması sırasında meydana geldiği iddia edilen ve sosyal medya platformlarında dile getirilen hususlarla ilgili başlatılan adli tahkikat devam etmektedir.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir