Urfaspor direkten döndü!

K. Eren Akalın

Pazar sabahı şehrin üzerine çöken kasvet, belki de   maç boyunca yaşayacağımız sıkıntının habercisiydi.  GASKİspor kalemize  yüklendikçe yükleniyor, taraftarlar tribünde nefes bile alamıyordu. Dile kolay belki ama Gaskispor’un tam üç topu direkten döndü maç boyunca , bu suretle  Urfaspor içinde direkten döndü demek yanlış olmayacaktır sanırım.
Hava  oldukça soğuk buna rağmen tribünler oldukça doluydu. Özellikle ilk 35 dakika taraftarlar Urfaspor’u  pozitif bir biçimde desteklediler, gol de tam bu anda geldi zaten. Maçın gerisinde ise  Urfaspor için söylenebilecek pek fazla bir şey yok ne yazık ki, tamamen mahkum oynadığımız maçı, ne mutlu ki  kazanarak sahadan ayrılmayı başardık.
Bu galibiyetin bize bir şey kazandırıp kazandırmayacağını önümüzdeki hafta sonu göreceğiz elbette ama Diskispor’un Elazığspor’a  87. dakika da attığı gol Urfasporun Play-Off umudunu Urfa Belediyespor’a endeksledi maalesef. Bu maçın nasıl sonuçlanacağını kestirmek zor ama sakın Urfasporlu taraftarlar Belediyespor’a çok bel bağlamasınlar, zira ben hala son kez bu hatayı yaptığımda yaşadığım düş kırıklığını üzerimden atamadım.
Urfaspor İskenderun deplasmanında ne yapar? Bence işi çok zor. İskenderun Play-Off umudunu yitirmesine rağmen klasman grubu için iddiasını devam ettirmek adına maçı almayı çok isteyecektir, aksi halde daha şimdiden Urfaspor’un 7 puan gerisinden devam etme zorunda kalacaklar. Bir diğer dezavantaj ise İskenderun’un başına geçen sezon Urfaspor’u da çalıştıran Erkan Sözeri’nin gelmesi. Urfaspor’u tanıması ve bize karşı hırs yapabilme ihtimali beni oldukça düşündürüyor.
İşin bir diğer yanı ise Urfaspor’un deplasman karnesi. Tek galibiyete karşın alınan 4 mağlubiyet, deplasmanlarda oldukça sıkıntı yaşadığımızı gösteriyor ama futbolda yok yok, her sonuç olasılık dahilinde. Bekleyip, göreceğiz.Geçen hafta direkten dönen Urfasporumuz, temenni edelim ki  bu hafta sonu Yükselme Grubunun kapısından dönmesin..