AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, döviz ve altın fiyatlarında yaşanan artışla ilgili yaptığı değerlendirmede, Türkiye ekonomisine “kur oyunları” üzerinden saldırıldığını iddia etti.

“Son dönemde, kur oyunları üzerinden doğrudan ekonomimizi hedef alan saldırıların kimler tarafından organize edildiği çok iyi bilinmektedir” diyen Özşavlı,, “Türkiye’nin yükselişi, dış mihrakların ve küresel sömürü düzeni baronlarının kirli oyunlarıyla kesilmek istenmektedir” dedi.

Özşavlı, A Haberde yer alan açıklamasında, şunları kaydetti:

‘Muhtaç ve mağlup bir ülke iken muktedir ve muzaffer bir ülkeye dönüşmemizi kabul edemiyorlar. Eski Türkiye’yi istiyorlar. Hangisini? Mağlup, onlara muhtaç olan, her şeyi onlardan isteyen, onlardan satın alan, onlardan gelir isteyen, istedikleri zaman askerî darbeye destek verip istedikleri zaman istedikleri iktidarı değiştirebildikleri günlerin özlemindeler. Kendi politikasını belirleyen, kendi bölgesinde güçlenen, kendi haklarını menfaatlerini koruyabilen bir Türkiye onların hoşuna gitmiyor. İstemiyorlar. Malumunuz, iki üç yıldan beri ekonomiye saldırı, dolar üzerinden bizi bitirmeye çalışıyorlar.

Son günlerde Türkiye ekonomisine yönelik saldırılar daha da yoğunlaştı ama asla amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Avrupa’nın karşıtlığı asla ve asla sona ermeyecek. Onların en çok istediği, onlara en fazla biat eden kişi de gelse başa, iktidar da gelse onlar bizi asla gerçekten benimsemeyecek. Sadece karşı tarafa kaptırılmaması gereken fakat aynı zamanda evin içine de (Avrupa Birliği’ne) alınmaması gereken bir komşu olarak görüyorlar…. bizi müttefik olarak görmüyorlar, yaptıkları müttefiklik ruhuna çok aykırı. ”