Yoğun bir trafik akışına sahip olduğu için genişletilmesi istenen ancak bir türlü somut adım atılmayan Şanlıurfa-Gaziantep karayolu OSB-Suruç kesiminde ölümlü kazalar yaşanmaya devam ediyor.
Son olarak dün öğlen saatlerinde Mehmet Ali S. idaresindeki  27 AAF 770 plakalı otomobille Zeki Şaylı yönetimindeki 63 FM 206 plakalı motosiklet Şanlıurfa-Gaziantep karayolunun 38’inci kilometresinde kafa kafaya çarpıştı. Kazada motosiklet sürücüsü feci biçimde yaşamını yitirdi. Kazada otomobil sürücüsü ile otomobilde bulunan 1 kişi yaralandı.
BİR SAAT ARAYLA İKİ KAZA….
Aynı gün aynı güzergahta 1 saat arayla bir kaza daha yaşandı. Şanlıurfa-Gaziantep karayolunun 43’üncü kilometresinde Hamdullah Ö.’nün kullandığı 01 TR 053 plakalı motosikletle Mustafa K.’nın kullandığı 44 KS 283 plakalı kamyonet  çarpıştı. Suruç Devlet Hastanesine kaldırılan motosiklet sürücüsünün durumu ciddiyetini koruyor.
MOTOSİKLETLERE DİKKAT EDELİM
Öte yandan Suruçlular ölüm yolunu gündemde tutmaya devam ediyor. Kaza haberlerine bu yolun bir an önce duble yola dönüştürülmesini talep eden yorumlar eklendi. Hasan Kaya ise sürücülere şu çağrıyı yaptı: ”Lütfen motosikletlere çok dikkat edelim. Çünkü iki tekerdir, fren tutmaz motosikletleri lütfen hesabı alalım,  Yazıktır Günahtır kaportası yoktur. Kaportası kendi canı, lütfen duyarlı olalım.”
İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI:
‘ÖLÜM YOLUNA DUR DE!’
Öte yandan Şanlıurfa OSB-Suruç arasının genişletilmesi için internet ortamında bir imza kampanyası başlatıldı. Yemlihan Şimşekli tarafından başlatılan kampanyada, kısa sürede (29 Temmuz/15.22) 687 kişiye ulaşıldı.
Şimşekli, imza kampanyasının amacını şöyle özetliyor:
”Yıllardır ölüm yolu olarak anılan bize her geçtiğimizde çaresizliğimizi hatırlatan, her gün binlerce insanın canının bir öneminin olmadığını yüzümüze vuran ŞANLIURFA-SURUÇ karayolunun yapılmasını istiyoruz.

Her geçen gün haberlere bakıp bir yakınımızı bu yolda kaybettik mi diye düşünmekten sıkıldık.

Şanlıurfa’nın tüm ilçeriyle olan bağlantı yolları duble yolken bizim kaderimiz her geçen gün ölüm olmamalı buna artık dur demeliyiz.

Sende kampanyamıza destek vererek her geçen gün bu yolda gerçekleşen ölümlere dur diyebilirsin.”