Siyasette 40 yıla yakın bir süre hizmet eden, çeşitli hükümetlerde Turizm ve Tanıtma, Adalet, Devlet Bakanlıklarında bulunan ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini ifa eden hemşehrimiz Sayın Necmettin Cevheri bugün siyaset hayatına veda etmiş durumdadır.
Yıllar içerisinde şerefli görevlerde ülkemize ve ilimize hayırlı hizmetler vermiş, en kritik dönemlerde bile ismi şaibeli bir şekilde gündeme gelmemiş, dürüst politikalarının adamı olmuştur. Bu sebepten daima saygı ile şükranla anılmaktadır.
Devlet hizmetlerinde görev aldığı yıllarda Türkiye çapında imzaladığı büyük eserler arasında Urfa için yaptıkları da unutulmaz. Bugün bunlardan birisi güncelliği dolayısıyla daha sık dile getiriliyor: şehir Stadyumu.
Bilindiği üzere bu eserin temeli 1992 yılında zamanın Başbakanı Süleyman Demirel tarafından atıldı. Toplam 26 bin 400 metrekarelik bir alan üzerinde 13 bin 600 metrekarelik  tribün alanı, 500 kişilik 4 adet şeref tribünü, 8 kulvarlı atletizm pisti, 2 adet kapalı tribün, 22 sporcu soyunma odası,  16 antrenman salonu, 4 kulvarlı 60 metrelik atletizm salonu, 3 adet naklen yayın, 2 adet toplantı salonu bulunuyor.
Temeli atıldığında 3 yılda bitirilmesi planlanıyordu. Ne çare ki Urfa’ya öngörülen bütün eserler gibi Stadyum da uzun bir gecikmeden sonra tekrar gündeme geliyor ve son bir gayretle açılmasına çalışılıyor.
Gaziantep’teki Kâmil Ocak Stadyumu yıllar önce açılmış ve 1. Lig takımlarını kabule başlamıştı. Bizim şehrin 30 bin kişilik stadyumu  inşallah Türk Gençliğine ve Türk sporuna büyük hizmetler verecektir. Çünkü her imkân düşünülerek planlanmış ve gelecek nesiller düşünülmüştür.
Bu stadyumun yapılması için milletvekili ve Bakan olarak bütün aşamalarında görevli olmuş ve bu safhaya gelmesine zemin hazırlamış olan değerli büyüğümüz Sayın Necmettin Cevheri’nin hizmetleri unutulmaz.
Bütün hizmetleri dikkate alınarak Urfamızla ilgili çalışmalarının bir hediyesi olarak da bu Stadyum’a “Necmettin Cevheri” adının verilmesi bir kadirşinaslık olur.
şanlıurfaspor Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hanifi Arıkan’ın  önerisini saygı ile destekliyor, 30 bin kişilik stadyuma Sayın “Necmettin Cevheri”nin adının verilmesinin isabetli olacağını düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir