Faruk DEVECİ

Akçakale sorumluluk bölgesinde bulunan Telabyad bölgesi polis noktasında, arama tarama çalışmaları sırasında PKK-PYD terör örgütünün ülke genelinde yapmayı planladığı bombalı saldırı eylemlerde kullanacağı patlayıcıların tespiti ve müdahalesi esnasında şehit olan polis memurları Özgür Barçın ve Resul Barutcu son yolculuklarına uğurlanıyor.

Şehitlerin memleketlerine uğurlanması dolayısıyla GAP Havaalanında tören düzenlendi.

ALÇAK EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR

Vali Ayhan, törende yaptığı konuşmada, özetle şunları kaydetti:

”Allah; şehitlerimizin kederli ailelerine, yakınlarına, sevenlerine sabr-ı cemil ve metanet lütfeylesin! Aziz milletimizin başı sağ olsun! Kahraman arkadaşlarımızı kaybettik, acımız çok büyük. Ancak bilinmelidir ki gücümüz, cesaretimiz ve kararlılığımız daha da büyük… Bugün gözyaşımızı içimize akıtacağız, hainleri de asla sevindirmeyeceğiz! Ben buradan PKK’ya, PKK’nın kollarına, onun sempatizanlarına ve işbirlikçilerine seslenmek istiyorum: Alçak emellerinize asla ulaşamayacaksınız. Asla Kazanamayacaksınız! Biz, hiçbir zaman yeise kapılmadık, kapılmayacağız.

Biz bu topraklara çok ağır bedeller ödedik, bu toprakların ne ilk şehidi ne de son şehidi… Bizlere bu acıyı yaşatan hain terör örgütü PKK-PYD’nin her türlü uzantıları, onların destekçileri ve işbirlikçileri, şunu iyi bilin: Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan saldırılarınıza karşı, kahraman silah arkadaşlarımızın kararlı mücadelesiyle, sizleri kendi kanınızda boğarak bu saldırıların bedelini çok ağır biçimde ödeteceğiz! Milletimizin birlik ve beraberliğini asla bozamayacağınızı kafanıza sokacaksınız! Çünkü, şehitlerimizin silah arkadaşlarına sözümüz var! Çünkü, Resul ve Özgür kardeşlerimizin evlatlarına sözümüz var! Çünkü, kalbi bu topraklar için atanlara sözümüz var! Rabbim, bu sözümüzü yerine getirmeyi nasip etsin. Rabbim, şehitlerimizin ailelerine karşı bizleri mahcup etmesin.” 

Törenin ardından şehitler 3 çocuk babası Özgür Barçın’ın cenazesi Ankara’ya,  1 çocuk babası Resul Barutcu’nun cenazesi ise  Osmaniye’ye uğurlandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir