Şanlıurfalılar 6 yıldır bekledikleri Trambüslere kavuştu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilen Trambüsler düzenlenen törenle sefere başladı.

Ulaşım Daire Başkanlığı hizmet binası açılışı ve Trambüs seferlerinin başlaması nedeniyle ŞUTİM’deki BELSAN Garajında tören düzenlendi.

Törene Adalet Bakanı ve Şanlıurfa AK Parti Milletvekili adayı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Daire Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, gerçekleştirdikleri projeleri anlattı, Beyazgül,  6 trambüsün 1 yıl boyunca ücretsiz olarak hizmet vereceğini bildirdi.

Şanlıurfa için özel olarak üretilen Trambüsler 18 metre uzunluğa sahip . Katener hattına bağlı kalmadan bataryası ile azami 50 km menzile ulaşabilen araçlar hareket halindeyken şarj edilebilen bataryaları sayesinde sınırsız menzile ulaşabiliyor. Bu sayede hem zamandan hem yakıttan hem de bakım masrafından tasarruf edilebilecek. Bozankaya Bataryalı Troleybüsler, 7.4 kilometrelik Balıklıgöl hattı üzerinde günde ortalama 95 bin yolcu taşıyacak. Atatürk Bulvarı kapalı olduğu için trambüsler 18 Mart Caddesi, İpekyol ve Haleplibahçe arasında ring yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir