Önemsiz işlerle uğraşmak bizim için daha önemli olabilecek işleri kaçırmamıza sebep olmakta. Hatta önemsiz işlerle uğraşırken neler kaçırdığımızın farkına bile varamıyoruz.                      


                    


İstediğimiz işe sahip olabilmek, sahip olduğumuz işin bize sağladığı avantajlardan faydalanabilmek her insanın hayali ve isteğidir. Başarabilmek ne kadar istediğimize bağlıdır. İyiyi veya kötüyü istemekle elde ederiz. İstemek sahip  olmanın ilk basamağı sayılır.      


                                                     


İstek sunulacak en yüksek mevkisi de yüce Yaradandır. Furkan suresinin 77.  ayetinde bize şöyle hitap etmiştir:(Resulum) deki : Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin.                


                             


İstenilene ulaşmak için çalışmaya kendimizden başlamalıyız. İnsanlarla ilk karşılaşmak çok önemlidir. Fırsatların nerede ve ne zaman karşımıza çıkacağını hiç bilemeyiz bundan dolayı ki her zaman ve her durumda hazırlıklı olmalıyız.                                                                                                               


Kişinin güler yüzlü,  hoş sözlü olması, tembel olmaması, sahtekarlık yapmaması, temiz ve düzenli giyimli olması karşı tarafa iyi ve itibarlı bir ilk izlenim oluşturur. İnsanlarda bırakılan ilk izlenim çok önemlidir ve izleri kolayca silinmez.                       


                                                                                 


 


İnsan kendisine ve çevresine verdiği değer ölçüsünde ilk bıraktığı izlenimde olumlu olur. İlk bırakılan izlenimin izleri de silmek kolayca başarılabilecek bir iş değil. Bir insanla ilk defa yaptığınız bir işte sizde oluşturduğu izlenim ilerde yapacağınız işler için bir rehber niteliği taşır.                                                                                                                                                                                    İlk izlenimleriniz hep iyi olması ve karşınıza çıkan fırsatları görebilmek ve kaçırmamak dileğiyle.                                                                             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir