Faruk DEVECİ


AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, yoğun girişimler sonucu tarımda elektrik kesintilerinin durdurulduğunu müjdeledi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “İl Başkanımız Abdurrahman KIRIKÇI, Tarım ve Orman Bakanlığı, Maliye ve Hazine Bakanlığı ve Enerji Bakanlıklarıyla görüşerek Şanlıurfamızda tarımsal sulama birliklerine yönelik elektrik kesintilerinin durdurulmasını sağladı.” İfadeleri kullanıldı.

BİRİNCİ ÜRÜN GİTTİ, İKİNCİ ÜRÜN KURTULSUN

Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanlığının sosyal medya adresinden yapılan bu paylaşıma yanıt veren Gelecek Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Karakeçili, ‘İnşallah öyledir. Ziyaretimize gelen çiftçiler ve muhtarların dediğine göre; 1.Ürünlerin sulaması şu anda yapılmıyor. 2. Ürün ekimleri de daha başlamadı. 2. Ürünlerin ekimi başladıktan sonra elektrik kesintilerin akıbeti belli olur.’ dedi.

BİRLİK DIŞINDAKİ ÇİFTÇİLERİN DURUMU NE OLACAK?

Kadir Arslan ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye çağrıda bulunarak, ‘Birlik dışındaki aboneli elektrikle sulama yapan çiftçilere de çözüm bulun. DEDAŞ’ın yüksek faturalarını çiftçi ödeyemez durumdadır. Dönüm bazında sabit ücret alınsın. Çiftçinin trafosuna DEDAŞ el koymasın, buna acilen bir çözüm Sayın Bakanım’ ifadelerini kullandı.