KARAKOYUN ış MERKEZı GEÇış YOLU

şanlıurfa Belediyesi 2006da projelerin devreye gireceğini belirtiyor.

şanlıurfa adına yapılacak her güzel çalışmayı desteklerken, sebep olanlara da teşekkürü borç biliriz. Ancak yapılan çalışmalarda olan ve olası aksamaları da dile getirmek sorumluluğumuz.

şanlıurfa Belediye binasının yanı başında; Karakoyun iş merkezinin hemen önündeki tünel girişi. Tünel girişinde her gün on binlerce kişinin araçlarla dans ederek geçişini hiçbir belediye yetkilisi görmüyor mu?

Karakoyun projesi geçmiş yerel yönetimlerin eseri.Bir çok alandaki yanlışlıkları yerel basında gündeme taşındı ise de” adım ….yaptığım budur” yaklaşımı bu günde bir çok kesimin eleştirisine neden oluyor.Halk söyleyeceğini yıllar geçse de unutmuyor ve çoğunlukta nahoş cümleler bu gün bile kullanılabiliyor.şanlıurfa Belediyesi geçmiş yönetimin geçiş alanındaki yanlışlığını, kör gözlülüğünü düzeltebilir.Belediyenin ön kısmından başlayacak ve Karakoyun iş merkezinin yanındaki havuzdan başlayacak tanzimle (Demir korkuluk, vb) yayalar tünel girişinin üst kısmından rahatlıkla karşıdan karşıya geçebilir.Yayaların yol güzergahı en çok 40,50 metre uzayacaktır.Bu proje ile hem araç sürücüleri, hem de yayalar rahat nefes alacaktır. Bir çok yerde, mekanda proje üretme telaşında olan belediyenin hemen önündeki düzensizliği, trafik ve yaya karmaşasını görmemesi üzücü….

ıster ilimizde, isterse de Türkiye genelindeki bir çok ilde yerel yönetimler, kurumlar sadece günü kurtarmak adına göz boyamacılığına dayanan, çoğunluk popülist projeleri devreye koymaktalar. şu anki şanlıurfa Belediyesi her zaman vurguladığım gibi geçmiş yönetimlerin bir çok alandaki yanlışlıklarını düzeltme meşgulken önemlilik ve öncelik arz eden düzenlemeleri de yapmak zorunda. Bazı çalışmaların belirli kesimlerce sekteye uğratılmaya çalışıldığını, rant girişimlerinin devreye konulmaya çalışıldığını, bazı çalışmaların engellenmeye çalışıldığını ise yine halk bir yerlerde konuşmaya devam ediyor. Popülist projelerin olmaması veya az olması ise sevindirici.

şanlıurfa Belediyesi ile, Karakoyun iş merkezi tünelinin girişindeki geçiş yerindeki düzenlemenin kısa zamanda devreye konması yayaların, sürücülerin isteği.

* * *

şanlıurfa Belediye Başkanı sayın Ahmet Eşref Fakıbaba Beylerin”Yerel basını okumuyorum”yönündeki sözleri yerel basında sayın Canbeyli tarafından gündeme getirildi. Yerel basının çoğunluğu şanlıurfa’nın her kesimindeki insanlarla, sorunlarla bire bir.Ki sayın Ahmet Eşref Fakıbaba beylerin uzun süreli, geleceğe yönelik iyi niyetli çalışmaları da çoğunluk takdir ediliyor ise de şanlıurfa’nın günü ve geleceği açısından önem arz eden konular değinilmesi de küslükle,yerel basına tavır alınması ile değil, diyalogla, tahlille,zaman dilimlerinde yerel basın ve sivil toplum örgütleri ile karşılıklı sohbet toplantılarıyla çok daha iyi çözümlenebilir…

şanlıurfa, yaşayanlarının ve yerel yönetimin; kurum ve kuruluşların objektif ve geleceğe yönelik popülist olmayan çalışmaları ile daha güzel ve yaşanılabilir bir hale gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir