Yemyeşil bir ilçe hayali olan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, yeşil alan seferberliğine devam ediyor. Doğukent Mahallesinde toplam 5 bin metrekare alan üzerinde 2 parkın yapımında sona gelindi. Çimlendirme ve mobilyaların montajıyla birlikte parklar hizmete sunulacak.

Karaköprü’de, son 5 yıl içerisinde ilçeye 750 bin metrekarenin üzerinde yeşil alan kazandırıldı. Bu dönemde 600 binden fazla ağaç ve fidan dikimi gerçekleştirilerek önemli bir orana ulaşıldı. Baydilli, konutlaşma ve betonarme yapıların sürekli arttığı Karaköprü’ye bu yıl önemli oranlarda yeşil alan kazandıracaklarını söyledi.

Baydilli, şu açıklamayı yaptı: “Karaköprü ilçemiz her geçen yıl nüfusunu artırmakta, bu da yapılaşmayı beraberinde getirmektedir. Betonarme yapıların arasında vatandaşlarımıza nefes aldırmak istiyoruz. Bu doğrultuda göreve geldiğimizden bu yana yeşil alan olabilecek her alanı değerlendirdik ve ilçemize ciddi bir oranda yeşil alan kazandırdık. Doğukent Mahallemizde de yine 2 tane alanımızı değerlendirerek parka çevirdik. Kısa bir süre sonra bu parklarımızı da vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Tabi ki bu oran da Karaköprü için yeterli değil çünkü her geçen yıl büyüyoruz. 2021 yılında da park, ağaçlandırma, refüj gibi çalışmalarla yeşil alan oranımızı katlayacağız” 

Karaköprü’de kişi başına düşen yeşil alan oranı 7 metrekare olarak hesaplanırken, geçen yıl 13 adet yeni park ve yeşil alan ilçeye kazandırıldı.