Karaköprü Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, 45 tane kırsal mahalleye çok amaçlı salon ve muhtar evi kazandırdı. Taşımalı eğitim kapsamındaki 17 mahallenin tümüne de gençlerin rahatlıkla spor yapabileceği sentetik çim saha inşa edildi.

Çamurdan ve tozdan kurtarmak adına kırsal mahallelerin köy içi yollara stabilize malzeme serildi. Öte yandan nüfusu büyük kırsal mahallelerden başlayarak köy içi kilitli parke döşeme dışında; cami, okul, çok amaçlı salon gibi yapıların çevre düzenlemesi yapılıyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, yürütülen çalışmalara ilişkin basına şu açıklamayı yaptı:

“Biz kırsalımızı merkezden kesinlikle ayırmadık ve hizmet götürdük. Bunu da kırsal mahallelerimizi gezdiğinizde çok rahat görebilirsiniz. Kırsalımızda stabilize malzeme dökülmeyen yol bırakmadık, şimdi de büyük köylerden başlayarak kilitli parke döşüyoruz.

Bugüne kadar kırsalda köy içi yollara 90 bin metrekare kilitli parke döşedik, ayrıca kırsaldaki cami, okul ve çok amaçlı salonların çevresine de 45 bin metrekare kilitli parke döşedik.

Kırsaldaki gençlerimiz de rahat bir ortama spor yapsın, eğlensin diye taşımalı eğitim kapsamındaki tüm kırsal mahallelerimize toplam 17 adet sentetik çim saha kazandırdık. Ayrıca kırsaldaki vatandaşlarımızın köy odası olarak kullanacağı, düğün, taziye, nişan, toplantı, misafir ağırlama gibi etkinliklerini gerçekleştirecekleri çok amaçlı salonlar kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz.

Biliyoruz ki vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layık ve bu hizmetlerimizi artırarak sürdürmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Karaköprü Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerde hizmetlerini belirlenen program dahilinde sürdürüyor.