Karaköprü Belediyesi ilçede yeşil alan oranını artırmak için yeni park ve yeşil alan yapımı seferberliğini sürdürüyor. Seyrantepe, Güllübağ ve Doğukent mahallelerinde toplam 26 bin metrekare alanı kapsayan 3 parkın yapımı tamamlanmak üzere.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin talimatıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü Seyrantepe, Güllübağ ve Doğukent mahallelerinde toplam 26 bin metrekare alanda 3 parkın yapımında sona geldi.

Seyrantepe Mahallesinde yapılan 10 bin metrekarelik parkta ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmaları tamamlanırken, çocuk oyun grupları ve fitness gruplarının montajının ardından vatandaşların hizmetine sunulacak.Güllübağ Mahallesinde yapılan ve park ihtiyacını önemli oranda giderecek olan 10 bin metrekarelik pakta da çalışmalarda sona gelindi ve eksiklerin giderilmesiyle birlikte vatandaşlar buradan yararlanabilecek.

Doğukent Mahallesinde 6 bin metrekare alanda yapılan modern park ise görüntüsüyle vatandaşların beğenisini toplarken, bu parkta da çalışmalarda son aşamaya gelindi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kişi başına düşen 7 metrekarelik yeşil alan oranını artırmak adına yoğun biçimde çalıştıklarını bildirdi.

Karaköprü, toplam 1 milyon 250 bin metrekareyle Urfa’nın en çok yeşil alana sahip ilçesi durumunda…