Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Direkli ve 15 Temmuz mahallelerinin en önemli taleplerinden biri olan Kapalı Semt Pazarı projesi yer sorununu yoğun girişimler sonucu çözüme kavuşturdu.  Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait olan yer kiralama usulü ile Belediyeye tahsis edildi. Mülkiyet sorunu çözüldükten sonra proje çalışmaları tamamlandı ve kapalı semt pazarı projesi için ihaleye çıkıldı. Yasakların hemen ardından ilk kazmanın vurulacağı alanı Yardımcısı İlhami Günbeği ve Direkli Mahalle Muhtarı Mehmet Kestop’la birlikte inceleyen Başkan Mehmet Kuş, modern kapalı semt pazarını kısa süre içinde bölge halkının hizmetine sunacaklarını bildirdi ve şunları kaydetti:

”Vatandaşlarımıza semt pazarı projesi için söz vermiştik. Ancak Direkli, 15 Temmuz, Akabe ve Aksemşettin mahallelerimizde alan sıkıntısı vardı. Arkadaşlarımızla birlikte yoğun mesai harcayarak semt pazarı için yer tahsisini gerçekleştirdik. Projemizi hazırladık. İhaleye çıktık ve ihale süreci de tamamlandı. Temel atmayı yasakların hemen ardından gerçekleştirip kısa bir zaman dilimi içinde bölge sakinlerine modern kapalı semt pazarımızı kazandırmış olacağız. şimdiden hayırlı uğurlu olsun. 

Direkli Mahalle Muhtarı Mehmet Kestop ise, ”Başkanımızdan Allah razı olsun. Vatandaşlarımızın bizlerden olan talebini kendisine ilettik. Hemen ilgilendi. Yer sorunu vardı. Onu da çözdü ve yapım çalışmaları başlıyor. Allah kendisinden ve ekibinden razı olsun.” dedi.