İskenderun Maçı Sadece Bir Başlangıç..

K. Eren Akalın

Pazar Sabahı,  Güneş gökyüzünde ki yerini almış, taraftarlar 11 Nisan tribünlerini büyük ölçüde  doldurmuş, heyecan ise doruğa çıkmıştı. Ancak tribünlerde ki hiçbir taraftar, futbol yerine hakemi seyretmeye mahkum olacağının farkında  değildi.


 


               Tutuk başladık biraz maça, zemin kötü, rakip diri, tezahüratlar ise tekdüzeydi. İskenderun takımı her topa üç kişiyle basıp, adeta nefes aldırmıyordu futbolcularımıza. Fakat  biz, üç puanı almayı çok  istiyorduk, hem de daha önce hiç istemediğimiz kadar ..


 


               Paslarımız, adreslerini bulmaya başladı yavaş yavaş, daha sonra tüm sahaya egemen olduk Fatih Sultan Mehmet edasıyla, üstelik tüm bunları yaparken bir tek pozisyon dahi üretemedi İskenderun Takımı karşımızda.


 


              Ceylanlar bastırıyor,  İskenderun bunalıyordu. Ancak yaptığımız tüm akınlara rağmen gol bir türlü gelmiyordu. İlk yarı sona erirken, tribünlerde için için soluk sesleri yükseliyor, hakem soyunma odasına giderken tüm tribünler ağzını bozmamak için dudaklarını ısırıyordu.


 


               İkinci yarıya da tutuk başladık ilk yarıda olduğu gibi ve endişelenmemize ramak kalmıştı ki Urfaspor ‘Önder’inin’ golüyle açtı  gol perdesini. Tribünler bu sezon hiç bu kadar keyiflenmemiş ve Urfaspor bu sezon hiç bu kadar keyif vermemişti.


 


              İlk yarıda ki egemen futbolumuz sirayet etti ikinci yarıda da . Savaş’la  80. dakikada  gelen ikinci golle ise hem İskenderun’u yıkıyor, hem de olur olmaz çaldığı düdüğünü, hakemin ağzına tıkıyorduk.


 


 


              Maç bizim için bitmişti ama hakemin anlaşılmaz kararları bitmemişti. Verdiği ve vermediği kararların üzerine tam ‘7’ dakika daha ekledi İstanbul Bölgesi Hakemi Erdem İren.


Elbette, maçı uzatıp uzatmamayı en iyi kendisi takdir eder ancak, öyle kararlar verdi ki 97 dakika boyunca, sanki bir Yunandı ve sanki İstanbul’u Urfalılar fethetmişti.


 


              Böylesine katledilmiş bir maçtan kazasız belasız olarak çıkmak hepimiz için çok sevindirici kuşkusuz, tıpkı Play-Off yolunda rakibimizi mağlup etmek gibi. Ancak bu galibiyet,  sadece bir başlangıç; çünkü Play-Off’a İskenderun Demir Çelik’i yenen takımlar değil, ligin ilk iki sırasında ki takımlar gidiyor! Ve yine biz taraftarlara Pazar Günkü Mardinspor maçında 11 Nisan’ı doldurmak kalıyor..