ıÇıMıZDEKı BAKKALLAR ODASI

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Sn. Mehmet Altun, esnafının sorunlarını azaltmak, çalışanlarının dertlerini gidermek için çırpınıyor. Fakat problemler öylesine büyük ki; çözüm için bunların Türkiye çapında ele alınması, Türkiye Büyük Millet Meclisi dahil, her kesimin üzerine düşen görevi yapması lâzım.

şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı olarak Sayın Altun boş durmuyor, Esnafın geleceği için lâzım gelen çalışmaları sistemli bir şekilde ele alıyor ve başarılı olmaları için onlara lâzım gelen alt yapıyı sağlamlaştırıyor.

Esnaf ve çocukları için açılan “Bilgisayar Kursu” iyi bir başlangıçtır. Çağımızın bu modern aracını kullanmasını bilen esnaf, işlerini daha düzenli şekilde yürütecek, çocukları istikbale daha iyi hazırlanabileceklerdir.

Elbette meşhur “Bakkal Defteri” borç defteri atılmayacak ama bilgisayarla rahatlıkla işini yürütebilen kişiler, tüketicinin kurtuluş ve kolaylık Defterini de bir anı olarak işyerlerinde bulunduracaklardır. ısteyene yine açılacak şekilde…

Bakkallar ve Bayiler Odamız yine ileriye dönük faaliyetler cümlesinden olarak bir “ıngilizce Kursu” da açıyor. Turizm’in geliştiği, AB ile içli-dışlı olmanın çoğaldığı bir dönemde elbette Lisan bilinci de büyük yararlar sağlayacaktır. Bakkal ve ailesinin ıngilizce bildiği bir Türkiye, bir Urfa muhakkak ki, benimsenen, arzu edilen bir Ülke olur. Olmaması için hiçbir sebep de yok.

Sayın Mehmet Altun, esnafın alışveriş kapasitesini arttırmak için yeni metodları da öğrenmesi gerektiğini düşünmüş ve bu konuda ehliyetli bir bilim adamını Urfa’mıza davet ederek bir “Seminer” imkânı da sağlamıştır. Umarız bununla esnafın görüş açıları değişmiş, çalışma azmi artmış olur.

Çağın imkânlarını kullanmak bilimin ve dinimizin de emridir. Başkan Altun kendi alanına düşen yolda bir noksan bırakmamağa çalışıyor. Cenâb-ı Hak, gayretlerin makbul ve aziz kılsın.

Bakkallar esnafının dev marketlerle rekabet mücadelesi meselesi Ülkemizin kanayan bir yarası. Konu TBMM ne de intikal etmiş bulunuyor. ınşallah çözüm yolunda akıl galip gelir, tarih kadar eski bir esnafımız sermayenin yeni yetme hipermarketleri karşısında yok olup gitmez. Meclisimizden bu anlayışı bekliyoruz.

Durum ne türlü sonuçlanırsa sonuçlansın, Bakkallar halkımızın içindeki en güzel hizmet vericileri ve yardımcılarıdır. Onlar bakkalları, bakkallar halkı terk’edemezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir