8 yıldan beri ılimizde görev yapan Vali Yardımcısı Sayın Kaan Peker’in Bursa Vali Yardımcılığına atanmış olduğunu üzüntüyle öğrendik. Bir memur için aslında uzun, fakat bize kısa gelen bu dönem içerisinde Sayın Peker görevini likayatle yürütmüş yararlı hizmetler vermiştir. Dürüst çalışkan, namuslu bir yönetici olarak tamayüz etmiştir.

Bulunduğu makamın kapısı gerek resmi kişilere ve gerekse sade vatandaşlara her zaman açık olmuş; herkes halini ahvalini kendisine rahatça arz’edebilmiştir. O, memurlarının hem amiri hem de rehberi idi. Vatandaşların ise kendine en yakın bulduğu bir devlet temsilcisi durumundaydı. Güler yüzü, problemlere çözümcü yaklaşımı, tatlı ifadesi ile iyi diyaloglar kurmasını bilen kişiliği unutulacak gibi değildir.

Görev süresinin son dört yılında dört Valinin değişmiş olması Urfa’nın problemlerini ağırlaştırdığı gibi, geçiş dönemlerinde Sayın Peker’in görev yükünü de ağırlaştırmıştır. Vekâlet süreleri, her yeni gelene devir ve meselelerin aktarılması haliyle kolay bir iş değildir. Bunların kolaylaşmasında Kaan Peker gibi 8 yıllık istikrarlı bir Yardımcının bulunması belki de Sayın Valiler ve Urfa’mız için bir şans olmuştur.

Ama ne yazık ki; 4 yılda 4 Valinin değişmesi önceki yıllardan sari problemlerin çözümünü güçleştirmiş, 1990 lı yılların başından itibaren projelendirilen fakat bugüne kadar çözülemeyen kadük işleri karşımıza çıkarmıştır. Bunda şahıs olarak kimseyi kusurlu görmüyoruz. Ancak, Hükûmetlerin istikrarsızlığı olunca nasıl devlet işleri aksıyorsa, illerde de Valilerin sık sık değişmesi aynı istikrarsızlığı getiriyor ve işler vatandaşı tatmin etmiyor, yarım kalıyor. Sayın Peker’in Urfa’da böyle bir dönemi de yaşamış olması belki çoğalacak zararlarımızın daha az kalmasına vesile olmuştur.

Urfa ve Urfalı, görevi ne olursa olsun kendisine hizmet edenleri unutmaz, her vesile ile hatırına getirir. Bugün aramızdan ayrılacak ve Bursa’da göreve başlayacak olan Sayın Kaan Peker de hizmetleriyle nazarımızda unutulmazlar arasına girmiştir. Kendisine minnet duygularımızla hayırlı yolculuklar, yeni görevinde başarılar ve sağlıklı günler diliyor, ailesiyle birlikte Allah’a emanet ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir