11.05.2007 tarihinde Belediye Meclisi eski Başkan Vekillerinden ve AK Parti Kadın Kolları eski Başkanı olan Sayın Gülender Açanal’ın ilimiz Harran Oteli’nde saat 10.00 sularında bir basın açıklaması yapacağını duyunca, anılan yere gittim.
Basınımızın ve diğer davetlilerin büyük bir kısmı çağrıya icabet edip otele gelmişlerdi.
Alışılagelmişin dışında bu bildiri sunumu slayt gösterisi  ile yapılıyordu.
ıçimden;  “ışte çağdaş ve uygar bir sunum böyle olur” dedim. Gerçekten, sunumun teknoloji kullanılarak perdede göze hitap edecek şekilde sunulması, davetlilerin konuya pür dikkat odaklanmasını sağlıyordu.
Sayın Açanal, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimlerine aday adayı olarak katılmak için AK Parti’ye müracaat ettiğini, bu nedenle kamuoyunun bilmesi için bu basın toplantısını düzenlediğini açıkladı.
Ben şahsen bu habere çok sevindim. Çünkü kendisi ilimizin en eski, tanınmış bir ailesinin değerli bir mensubudur. Gerek eczacı olarak iş hayatındaki dürüst ve şeffaflığını, gerekse Belediye’deki hizmetlerini ve 300 kadına iş sağlayan organizasyondaki başarılı katkılarını,  Mikro kredi, Gıdabank ve ılaçbank gibi,  sosyal, toplumsal ve hayır işlerindeki faydalı uğraşlarını, halkla ve yoksullarla olan samimi diyaloğunu kendisini tanıyanların bildiği gibi ben de yakinen bilenlerdenim.
Bu nedenle; Sayın Açanal’a ‘insanların hayırlısıdır’ diyerek herkes gibi ben de çok saygı duyarım.
Kentimizin seçilmiş ilk Belediye Başkan Vekili olan Sayın Açanal’ın adaylığı kabul edilip, genel seçimlerde de  ilimizden seçilirse;  bu dönem müracaat etmiş bayanlar arasında Urfalı ilk kadın milletvekillerinden biri olacaktır.  Onunla birlikte müracaat etmiş tüm bayan aday adaylarımızın da şanslarının açık olmasını temenni ederken, ülkemizin demokrasi yolundaki  bu yarışına katılacak olan  tüm siyasi partilere başarılar dilerim. 
Dürüst ve şeffaf bir toplumda; lütufta geride, kahırda önde olan dostlarınızın çok olması dileğiyle kalın sağlıcakla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir