Urfaspor’un Zonguldak Kömürspor’un 3-0 mağlup ettiği maçın tek üzücü olayı Galip Güzel’in tribüne tepki göstererek oyundan çıkmasıydı.

Sarı yeşilliler 3-0 galip durumdayken, 68’inci dakikada Galip Güzel’in protokol tribünüyle yaşadığı sert diyalog sonrasında oyun durdu. Galip Güzel, ‘Akıttığımız terin karşılığında bu lafı mı işitecektik’ dercesine hareketler yaparak hocasına çıkmak istediğini söyledi. Tribünden kendisine küfür mü edildi, kimdi bunu yapan yönetici miydi, ne söylendi, tam olarak anlaşılamadı.

Fevzi Özkan devreye girdi, protokol tribününe ‘Ayıp bu yaptığınız’ dedi. Arkadaşları yetişti, ağzını kapatıp onu sakinleştirmeye çalıştı.  Ancak Teknik Direktör Gürses Kılıç ve Urfasporlu oyuncuların Galip Güzel’i sakinleştirme çabaları sonuç vermedi.

Galip Güzel kaptanlık pozubantını vererek sinirli bir şekilde soyunma odasının yolunu tuttu. Yerini Fevzi Özkan’a bıraktı.

Urfaspor Kulübü bilindiği gibi iç sahadaki her maç sonrasında Covid -19 kurallarına uyulmaması, tribünlere talimatlara aykırı biçimde seyirci alındığı için para cezası alıyor. Yöneticilerin buna engel olmaması, tribünde bazı kendini bilmezlerin yaptığı bu tür hareketlere zemin hazırlıyor.