İYİ Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Emin Yetim, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününde Genel Merkezi Şanlıurfa’da bulunan Hür Belediye İş Sendikasını ziyaret etti.

Milletvekili Adayı Yetim, Hür Belediye İş Sendikası Genel Merkezini ziyaret etti, işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını kutladı.

İşçi ve emekçilerin emrinde olduğunu ifade eden Milletvekili Adayı Yetim,  ‘Sendikalılaşma ve hak arama noktasında sizlerden gelecek taleplere asla duyarsız kalamayız, bünyemizde bulunan ve birlikte çalıştığımız 1200 işçi kardeşimiz gibi memleketimin bütün işçilerine kapımız her zaman açık oldu ve bundan sonrada hep açık olacaktır. ” dedi.

Sendika yöneticileri ve işçilerin taleplerini dinleyen Yetim, işçilerin haklarının korunması için mücadele edeceklerini belirterek, “İşçilerimizin haklarını koruyacak ve onların sesi olacağız. Her zaman işçilerin yanında olacağız, onların sorunlarını dinleyeceğiz ve çözüm üreteceğiz” ifadelerini kullandı.

İşçi sınıfının haklarına sahip çıkmanın önemine vurgu yapan Yetim, “Emeğiyle geçinen tüm işçilerin haklarının korunması gerekiyor. İşçilerimizin alın teri bizim için kutsaldır ve onların haklarına sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Sinan Sır da, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, işçilerin sorunlarını ve taleplerini iletti.

İşçilerin yaşadığı sorunların sadece Türkiye’ye özgü olmadığını değil, dünyanın da bir gerçeği olduğuna dikkat çeken Yetim, “Dünya genelinde işçilerin haklarına sahip çıkmak ve onların yaşadığı sorunlara çözüm üretmek için çalışmalar yapılmalı. Bu konuda Türkiye’nin de öncülük yapması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir