İYİ Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Emin Yetim, bir farkındalık oluşturarak Şanlıurfa Barosu toplantı salonunda gençlerle bir araya geldi, sorularını yanıtladı.

Moderatörlüğünü Av. Furkan Boz’un yapmış olduğu Gençlik Buluşmasında, Üniversite öğrencileri ve Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere seslenen ilimizde genç işsizliğin fazla olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Toplantıya katılan yaklaşık 500 genç, Emin Yetim’e çeşitli konularda sorular yöneltti.

Şanlıurfa’da iş imkânlarının artırılması gerektiğine dikkat çeken Emin Yetim, Şanlıurfa’da başta inşaat olmak üzere akaryakıt, gıda, lojistik alanlarında faaliyet gösterdiklerini ve 1200 kişiyi istihdam ettiklerini ve bunların yüzde 70’inin genç olduğunu söyledi.

Emin Yetim, Şanlıurfa’nın çok zengin bir tarım potansiyeline sahip olduğunu belirterek, ”GAP Projesinin bitirilerek,  tarımsal üretimin artırılması hayati derecede önemlidir. göreve gelirsek bu konu üzerinde hassasiyetle duracağız. Gençlerin siyasi hayatta daha aktif  rol alması teşvik edilmeli. İyi Parti olarak genç kardeşlerimizin sorunlarını, beklentilerini çok önemsiyoruz. Şanlıurfaspor’u şampiyon yapmak adına elimizden geleni yapacağız.” dedi.

24 yıldır kullandığı cep telefonunun numarasını gençlere veren Emin Yetim, seçildiği takdirde aynı numaradan kendisine kolayca ulaşabileceğini söyledi, kendisini dinlemeye gelen gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir