Olanı, biteni, yapılanı, yapılmayanı, sorunları, çözümleri ve hayatı kendi penceremden, kalemim yazdığınca sizlerle paylaşmaya başlayalı bir yıl oldu.

şahsıma duyulan güveni boşa çıkarmamak ve bu gazetemizin ilkeleri doğrultusunda doğru, tarafsız gazetecilik yapmak adına çok yol kat ettim fakat esas iş şimdi başlıyor.

Madem bir yılı doldurdum hemen geçen yılın kafalarda kalan artılarını, eksilerini değerlendirelim. Neler gördük, neler yaşadık, neler söylendi ve neler sözde kaldı.

Öncelikle son bir yılda iki Vali gördük. Hükümette istikrarı 2002 kasımında yakaladık ama bu seferde ılimizdeki istikrarı kaybettik. Dileriz yeni Valimiz uzun yıllar görev yapar ve çalışmalarıyla bizlere önder olup değişimin, gelişimin öncüsü olur.

Sonra üzüldüğümüz ve burukluğunu yaşadığımız çok şey yaşadık. SSK kavşağında onlarca ölü ve yaralı gördük. Bizleri isyan ettirecek noktaya geldi şu kavşak meselesi ama hala kıpırdanma görünmüyor. Bu kavşak hikayesi de sözde kalanlar listesinde en başlarda yer almaya devam ediyor.

Yıllardır devam eden projelerimiz var. Bir türlü bitmeyen ve her yıl başında bu yıl sonu bitecek denen projelerden bahsediyorum. Bitmeyen Otoyol, bitmeyen Uluslar arası Havaalanı, bitmeyen Stadyum, açılmayan 2. Organize sanayi bölgesi ve sadece adı olan Organize sera bölgesi projeleri geçen yılın içimizi burkan ve siyasilere duyulan güveni sarsan projelerdir.

Birkaç gün önce dünya su gününü kutladık ama çiftçimize suyun önemini ve kullanımını öğretemeden bir yılın daha geçtiğine üzülerek şahitlik ettik.

Geçen yıl daha yeşil ve daha temiz bir şanlıurfa gördük ama yeşili korumayı ve çevreyi kirletmemeyi öğrenemediğimizi de gördük.

Biz gençler ilk defa tek haneli enflasyonu ve az sıfırlı parayı gördük fakat bu gelişmelerin bizlerden gelecek kaygısını götürmediğini yaşayarak anladık.

Kafaları boş, keseleri dolu adamların söz sahibi olduğunu ve maalesef toplum tarafından kınanmadıklarını görerek büyüdük. Bu tablo geçen yılda değişmedi. Eski tas, eski hamam devam ediyor.

Her şeye rağmen geçen bir yılda dikilen her ağaca, yapılan her güzel işe ve gelecek vaat eden her projeye sevindik. Zira küçük şeylerle mutlu olmasını bilmesek mutluluk kavramını unutacak ortamdayız.

Gazetecilik adına çok yararlı bir yıl yaşadım. Bazen umuda sarıldım, bazen sabırla bekledim. Umudumu hiç kaybetmedim. ıstemek ve mücadele etmek başarmanın yarısıdır derler. Bizlerde daha güzel bir Urfa için yazmaya ve her gelişmenin takipçisi olmaya devam edeceğiz. ınşallah gelecek yıllarda geçmişin muhasebesini yaparken yapılanlar, yapılmayanlardan fazla olur. Güzellikleri paylaşmaya devam etmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir