Yine güzel bir fırsat ayağımıza geliyor. Sorunları, eksikleri ve çözüm önerilerini anlatmak için ideal bir fırsat Başbakan şanlıurfa’ya geliyor.

Otoyol’a, SSK kavşağına takılıp kalmadan bu şehri canlandıracak ve yarınlara ışık tutacak ciddi projelerle Başbakan’ın önüne çıkmalı ve gereken desteği almalıyız.

şüphesiz memleketin eksiği çok ve hepsini kısa zamanda bitirme isteği sadece hayal ama iş gücü yaratıp şehri zenginleştirip kalkınmak ve ilerlemek daha kolay. Büyük şirketler oluşmalı ve istihdam yaratmaları sağlanmalı.

Bizimde bir Sanko’muz olmalı. Başbakan Endonezya’ya giderken toplanan yardımlara Sanko Holding nasıl 1 milyon dolar destek verdiyse bizde de bu paraları verecek iş adamları ve holdingler oluşmalı.

Bu noktada akla gelen en önemli şey elimizdeki tarım potansiyelini değerlendirmek ve bu potansiyelle ciddi katma değer yaratmaktır.

Defalarca yazdığım ama hala ciddi bir hamlenin yapılmadığı organize sera bölgesi şanlıurfa’nın kalkınmasına ve ilerlemesine çok büyük yararlar sağlayacaktır.

ıkinci olarak ta 2. Organize Sanayi Bölgesiyle ilgili alt yapı çalışmaları tamamlanmalı ve Pazar araştırmaları yapılıp hangi fabrikalar ya da sanayi tesislerinin yararlı olacağı girişimcilere ve iş adamlarına anlatılmalı. En azından 2.OSB’yi çırçır fabrikalarıyla doldurmamalıyız.

Bu konularda KOSGEB’in, GAPGıDEM’in ve daha birçok kuruluşun ciddi çalışmaları var bunlardan yararlanmalı ve projeleri hayata geçirmeliyiz. Tabii ki Ar-Ge çalışmalarında Üniversitenin çalışmalarından ve teknik imkanlarından yararlanmalı ve Üniversitemizle bütünleşmeyi sağlamalıyız.

Bakalım kimler Başbakan’ın gelişinden yararlanıp, eksikleri yerinde gösterip yapılması gerekenleri Başbakan’a iletip memlekete sahiplik edecek ve bakalım kimler bu gelişten kendi istikbaline dönük faydalanacak.

Ayrıca umarım ki Başbakan buradayken ayaklar yerden kesilmez ve seçim yatırımları yerine kalkınma gelişme yatırımları yapılır.

Siyasilerden de bir isteğim var: Ne olur Başbakan gittikten sonra kulağımızda ecekli, acaklı vaatlerin uğultusu yerine aklımızda gerçekçi projeler ve fikirler kalsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir