Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi‘nin geçen hafta tanıtımını yaptığı Trambüsler ücretsiz seferlere devam ediyor.

2. Toplama-18 Mart Caddesi-Abide-İpekyol-Haleplibahçe arasında ring yapan elektrikli araçlar tıpkı körüklü otobüsler gibi yanlış parklanmalar yüzünden ilerlemekte, dönüş almakta zorlanıyor

Vatandaşlar, seferlerin aksamaması açısından Celalettin Güvenç döneminde başlatılan sonra Yıldız Meydanı ile Kara Meydanı arasında iptal edilen otobüs yolu uygulamasına geri dönülmesini ve çift sıra parklanmalara karşı trafik denetimlerinin sıklaştırılmasını talep ediyor.

YAYALAŞTIRILMAK İSTENMİŞTİ

Yaklaşık 11 yıl önce Fakıbaba döneminde Sarayönü-Balıklıgöl arasının trafiğe kapatılmasının gündeme geldiğini esnafın buna karşı çıkması yüzünden uygulamadan vaz geçildiğini anımsatan vatandaşlar, ”Toplu taşıma eziyet haline gelmiş durumda. Trambüslerin, körüklülerin sağlıklı çalışması için otobüs yolu uygulanmasına geri dönülmesi ve yanlış parklanmaların önlenmesi gerekir. Ayrıca Atatürk Bulvarındaki ağır hasarlı binalarla ilgili süreç hızlandırılmalıdır.” dediler.

TRAMBÜSLER TAM NOT ALDI

Öte yandan  Büyükşehir Belediyesi, Trambüslerin vatandaşlardan tam not aldığını duyurdu.

Sıfır karbon emisyonu, enerji tasarrufu ve bataryalı bir sisteme sahip olma özelliğine sahip, aynı anda 160 kişinin seyahat edebileceği trambüslerin Katener hattına bağlı kalmadan, hareket halindeyken şarj edilebilen bataryaları sayesinde saatte 50 km. sınırsız menzile ulaşabildiği vurgulandı.

6’sı gelen, 6’sı daha sonra gelecek trambüsler;  2. Toplama merkezinden hareket ederek Atatürk Bulvarı, Balıklıgöl platosu, Kızılkoyun Nekropolü, Müzeler Kompleksi ile tarihi ve turistik alanlarda ring aracı olarak hizmet veriyor.

 

 

Kaynak: urfabir.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir