Faruk DEVECİ

———————————

Urfa’da düzenlenen operasyonda sebze kasalarının altındaki gizli bölmelerde  İran sınırından ülkemize yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 62 Afganistan ve 2 Pakistan uyruklu göçmen yakalandı. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı.

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce Göçmen Kaçakçılığının Önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; Göçmen Kaçakçılığı yaptığı tespit edilen (2) kamyonet takibe alındı. Bu kamyonetlerde sebze kasalarının altındaki gizli bölmelerde İran sınırından ülkemize yasadışı yollardan girdiği belirlenen (62) Afganistan ve (2) Pakistan uyruklu düzensiz göçmen ve bu kamyonetlerle bağlantılı olduğu tespit edilen (1) otomobil dün (12 Kasım) Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

Düzensiz göçmenleri ülkemize yasadışı yollardan sokup barınmalarına imkan sağlayarak haksız kazanç elde ettikleri tespit edilen 5 şüpheli Emniyetteki sorgularının ardından bugün (13 Kasım) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.