Şanlıurfa’da Zabıta ile Tarım Orman Müdürlüğü ekiplerinin Kasap, Sakatat ve Tavukçulara yönelik denetimleri sürüyor.  Denetimlerde kurallara uymayan 2 iş yerine ceza yazıldı.

Şanlıurfa’da kaçak kesimin önüne geçmek amacıyla Zabıta ve Tarım Orman Müdürlüğü tarafından kasaplara yönelik ortak denetimler yapılması kararının ardından ekipler denetimlerini sıklaştırdı.

Daha önce Canlı Hayvan Borsası ile çevresinde denetim yapan ekipler bu kez Meşakiye caddesindeydi.  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Tarım Orman Müdürlüğünün koordinasyonunda yapılan denetime Büyükşehir belediyesi zabıta ekipleri, Eyyübiye Belediyesi Zabıta ekipleri, Gıda Yem Şube Müdürlüğü ile Eyyübiye İlçe Tarım Orman Müdürlüğü denetim ekipleri de destek verdi.

Meşakiye Caddesinde (Çiftehan) yapılan denetimde kasap, sakatatçılar ile tavuk satan iş yerleri tek tek denetlendi. İş yerlerinde bulunan et, sakatat ile tavuklar veterinerler ile Gıda Mühendisleri tarafından kontrol edildi.

Kurallara uymadıkları belirlenen 2 iş yerine Eyyübiye Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından idari yaptırım tutanağı düzenlenerek ceza yazıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir