Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının koordinasyonunda düzenlenen İlçe Zabıta Müdürleri Koordinasyon toplantısının 6’ncısı Birecik’te yapıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının koordinasyonunda İlçe Zabıta Müdürleri koordinasyon toplantısı her ay düzenli bir şekilde yapılıyor.

Zabıta hizmetlerinin yürütülmesinde verimliliği artırmak, yapılan çalışmaları değerlendirmek ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla 6’ncısı düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hasan Atmaca, İlçe Zabıta Müdürleri ile zabıta personelleri katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hasan Atmaca toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 13 ilçenin tamamında esenliği, huzuru, sağlığı ve düzeni sağlamak, amacıyla zabıta hizmetlerinin yürütülmesinde verimliliği artırmak için ortak akılla hareket ettiklerinin söyledi.

Atmaca,  ev sahipliğini üstlenen Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam ile Zabıta Müdürü Nurettin Sarıçiçek’e teşekkür etti.

Türkiye Belediyeler Birliğince yayınlanmış Zabıtanın cep kitabı adlı eseri bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Avukat Lamih Çelik toplantıda 5326 sayılı kabahatler kanunu hakkında sunum yaptı.

Sunumunda, Zabıtanın en çok uyguladığı yasa olan kabahatler kanunu uygulamasında Belediyelerin karşılaştığı sorunlara yönelik olarak yargı kararları ve hukuki görüşlere dayalı çözüm önerileri getirerek Şanlıurfa’da uygulamaların standart hale gelmesine katkıda bulunan Avukat Çelik, İdari para cezalarına gecikme zammının uygulanamayacağını, kaydetti.

Cezaların şahsiliği ilkesi gereğince kişinin vefatı halinde idari para cezasının mirasçılarından talep edilemeyeceğini anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Danışmanı Avukat Lamih Çelik, yeni yasal değişiklikle idari para cezalarının ödenmesi halinde yüzde 25 indirimden yararlanma süresinin 15 günden 1 ay çıkartıldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.