Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) İl Başkanlığı, ‘Öllüm yolu’na dikkat çekmek için Urfa OSB-Suruç arasındaki 28 kilometrelik  kesimde yürüyüş gerçekleştirdi.

Sabah saatlerinde  Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında toplanan CHP’liler ve bazı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri Suruç’un Aligör Mahallesine doğru yürümeye başladı.

“Ölüm yolu değil yaşam yolu istiyoruz” yazılı pankartın açıldığı, dövizlerin taşındığı yürüyüş sırasında trafik açısından bir risk olmaması için bir araç eskortluk yaptı.

DUBLE YOLLARLA ÖVÜNENLERE ÇAĞRI

CHP İl Başkanı Ferhat Karadağ yürüyüş sonunda Aligör’de bir basın açıklaması yaptı.

Karadağ, şunları kaydetti:

“Suruç-Urfa” ‘karayolu, gün geçtikçe daha çok risk olmakla beraber, kapanması güç olan yaralar açmaya devam ediyor.’ ‘Ölüm yolu’ olarak adlandırılan, ‘Yoğun bir güzergah olan, yaklaşık 80 km’lik “Urfa-Suruç-Birecik” D400 yolunda sıklıkla yaşanan trafik kazalarının bir çoğu maalesef ki can kaybı ile sonuçlanıyor.

En son geçtiğimiz günlerde yaşanan trafik kazası sonucu, Gazeteci Fehmi Kaplan ve arkadaşı Halit Öz hayatını kaybetmişti. Hükümet, her konuda olduğu gibi ulaşım konusunda da Urfa’da sınıfta kalmıştır.

Duble yollarla övünen hükümet ve Ulaştırma Bakanlığı maalesef ki 70-80 km’lik bu güzergahı bir türlü duble yol yapmamıştır. Bir an önce duble yol çalışmasına başlanması gerekir, aksi takdirde bilanço tablosu genişleyecektir. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı ve yönetimi olarak, buradan yetkililere sesleniyoruz! Vatandaşlarımızın ulaşım güvenliğini sağlamak ve kangren olmuş bu sorunu çözmek görevinizdir. Bu vesileyle, vatandaşlarımızın çağrılarına ve bizlerin çözüm taleplerine kulak vermeniz için, sizleri göreve davet ediyoruz. “ÖLÜM YOLU” değil! “YAŞAM YOLU” istiyoruz!”

ANALAR AĞLAMASIN, ÇOCUKLAR YETİM KALMASIN

Eyleme katılmayanlar, sosyal medya hesaplarından destek verdi. CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık,  Servet Gören’in ‘Tek isteğimiz Yaşam yolu tek isteğimiz analarımız ağlamasın çocuklarımız yetim kalmasın’ şeklindeki ifadelerini retweetledi.

GELİN, KORKU DUVARLARINI BİRLİKTE YIKALIM

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, şu yorumu yaptı:

“Hak, hukuk ve adalet anlayışınız nedeniyle bu aziz mübarek günü yaşam Yürüyüşünüzden dolayı kutluyorum. Her kesimin desteği çok anlamlı olacak. Şanlıurfa’da korku duvarlarını yıkalım. Güneş doğuda doğuyor. Bugün de kendiniz için yürüyün” 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir