Şanlıurfa’da Amatör Kulüplerinin en önemli sorunu sahasızlık.

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilimizde 90 Amatör takımın yararlanabildiği sadece saha 5 saha var. Bunların 2’si Yenice’de, 2’si ŞUTİM’de bulunuyor. GAP Arena kompleksindeki 2 sahadan biri Kapalı Yüzme Havuzu projesine kurban gitmişti.

ANTRENMAN YAPACAK SAHAMIZ YOK!

Kentte saha sıkıntısından şikayet eden isimlerden biri de Bağlarbaşıspor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Mustafa Sürücü..

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a çağrıda bulunan Sürücü sosyal medya hesabından; Şanlıurfa’ da milli takıma futbolcu gönderen kulüp olarak antrenman yapacak sahalarının bulunmadığına dikkat çekerek, ‘Sayın Belediye Başkanımızdan Bağlarbaşı’na semt sahasını yapılmasını rica ederiz’ ifadelerini paylaştı.

BU SESE KULAK VERİLMELİ

Şanlıurfa eski Futbol İl Temsilcisi Abdurrahman Çadırcı ise yıllarca Bağlarbaşı’na bir Futbol sahası nizami olarak yapılmasının şart olduğunu vurgulayarak, ” Spor, Futbol potansiyeli yüksek olan Bağlarbaşı, nüfus olarak oldukça karabalık semt.. Gerek belediyeler gerekse Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bu işe el atmalıdır. Bu sadece Sayın Mustafa Sürücü’nün değil, tüm Bağlarbaşı halkının ortak isteğidir ve göz ardı edilmemelidir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.