Eyyübiye Belediyesi’nin yatırımları arasında yer alan Yenice Spor Kompleksi projesi tam hız devam ediyor. İlçenin en büyük spor tesisi olacak projede, profesyonel nitelikte bir futbol sahası da yer alacak.

Şanlıurfa’da 19 yaş ortalamasıyla en fazla genç nüfusu barındıran ilçe Eyyübiye’de, gençlerin sporla iç içe yaşaması, sağlıklı yetişmeleri ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalmalarının sağlanması amacıyla spor yatırımlarına büyük önem veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş bir projeyi daha hayata geçiriyor.

Bu yılın başlarında zemin hazırlığı yapılan ve temel kazısı başlayan Yenice Spor Kompleksi’nde tesis inşaatları şekillenmeye başladı. Betonarme kısmının ilk bölümü tamamlanan tesis, tamamlandığında ilçenin en büyük spor kompleksi olacak.

Gençlerin eğitimi, istihdamı ve sporda başarılarına yönelik yatırımlara büyük önem veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, göreve geldiği günden bu yana ilçede iki sınav hazırlık merkezi, eğitim otakları, yarı olimpik yüzme havuzu, 27 sentetik halı saha, spor tesisleriyle dikkat çeken Millet Bahçesi, 300 kadar gencin iş imkânına kavuştuğu fabrika binası gibi yatırımları hayata geçirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir