Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sivas’tan Şanlıurfa’ya atanan Vali Salih Ayhan, görevine resmen başladı.
Şanlıurfa Valilik binası önünde Vali yardımcıları ve il protokolünce karşılanan Vali Ayhan, makamında gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

“Bu kadim şehre, Peygamberler şehrine hizmet etme şerefini bizlere nasip eden Rabbime sonsuz hamd ediyorum.” diyen Vali Ayhan, milletvekilleri, belediye başkanları, tüm siyasi aktörler, mülki amirler ve sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak akıl ve istişareye önem vererek şehre hizmet etmeye çalışacağını dile getirdi.

MEHMET AKİF İNAN’LI MESAJ

Vali Ayhan, göreve başlar başlamaz sosyal medya hesaplarından da Urfalılara hitaben kısa bir açıklama yaptı.

1 dakikayı bile boşa harcamayacaklarını vurgulayan Vali Ayhan, sözlerini şöyle tamamladı:

”Devletimize ve milletimize sözümüz onurumuz olacak. Diğerlerin değil; değerlerimizin adamı olarak yola çıkıp koşacağız. Kapımız herkese açık olacak.

”2 milyon Şanlıurfalının ve dışarıdaki milyonlarca hemşehrimizin bu makamda hakkı olduğunu unutmayacağız. Biz de bu hakkın bilincinde ve sorumluluğunda hep birlikte bu şehir için çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz Şanlıurfalıları en kalbi duygularla selamlıyor, kadim şehrimize güzel hizmetlerde bulunmayı temenni ediyor, sözlerimi Rahmetli Mehmet Akif İnan›ın şu sözleri ile tamamlamak istiyorum:

Anamı sorarsan büyük doğudur
Batı ki sırtımda paslı bıçaktır

Yiğitler yol alsa destana doğru
Şehitler gözümde aynen bayraktır

Gel kurut bu çağın kargaşasını
Seninle beklenen şimdi şafaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir