AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı’nın, toplantıya geç kaldığı için kendisini arayan muhtara, “Sen kimsin lan?” diye çıkışması yüzünden muhtarlar ile milletvekili arasında tartışma çıktı. Muhtarlar toplantıyı terk etti.

AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığı tarafından merkez mahalle muhtarlarına mesaj atılarak, Milletvekili Halil Özşavlı’nın saat 16.00’da ilçe binasında toplantı yapılacağı duyuruldu. Bunun üzerine merkez mahalle muhtarları saat 15.30’dan itibaren AK Parti Ceylanpınar İlçe Binası’na giderek Milletvekili Özşavlı’yı beklemeye başladı. Ancak, saat 17.30 olmasına karşın Özşavlı toplantıya gelmedi. Sıcak havada bunalan muhtarlar adına Mevlana Mahallesi Muhtarı Ahmet Akkurt, Özşavlı’yı cep telefonundan arayarak toplantıya ne zaman geleceğini sordu.

İddiaya göre Özşavlı, kendisini arayan Mevlana Mahallesi Muhtarı Akkurt’a, “Lan kimsiniz lan siz?” diye çıkıştı. Muhtar Akkurt da kendisini tanıttı. Bunun üzerine Özşavlı, “Bekleyin kardeşim geleceğim” şeklinde cevap verdi. Masa üstünde megafonu açık olan yapılan bu telefon konuşmasına diğer muhtarlar da tanık oldu.

Bir süre sonra Özşavlı AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığı’na geldi ve toplantıyı başlattı. Söz alan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Koyuncu, “Partinin attığı mesajda toplantının saat 4’te olacağı belirtiliyordu. Bu sıcakta merkez mahalle muhtarları sizi bekliyoruz. Bir tane muhtar arkadaşımız sizi cepten aradı. Sizin konuşma üslubunuz beni rahatsız etti” dedi.

Bunun üzerine Özşavlı, “Ne dedim ben kendisine?” diye sorunca muhtar, “’Lan’ kelimesini kullandınız” yanıtı verdi. Bunun üzerine Özşavlı, “Asla, hayır” dedi. Konuşmaya tanık olan diğer muhtarlar da devreye girerek toplu olarak, “Biz yanındaydık” diye bağırdı.

Tartışmanın büyümesi üzerine bazı Muhtarlar Özşavlı’ya tepki göstererek toplantıyı terk etti.

ÖZŞAVLI: MÜJDELERİMİZDEN RAHATSIZ OLDULAR

Özşavlı, iddialar üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.  “Ceylanpınar’a olan hizmetlerinden ve verdiği müjdelerden rahatsız olan bir gurubun AK Parti düşmanlarından aldıkları bir kaç yüz TL için alçakça bir provokasyon içine girdiler.” iddiasında bulunan Özşavlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“SEN KİMSİN YAV DİYE CEVAP VERDİM. LAN DEMEDİM”

Dün saat 16:30 civarında ben ve beraberimde Ceylanpınar İlçe koordinatörümüz, İl meclis üyelerimiz ve daha birçok partilimiz ile birlikte Ceylanpınar’a doğru yolda iken ilgili iftiralarda bulunanlardan biri tarafından şahsım aranmıştır. Rehberimde numarası kayıtlı olmadığı için tanımadığım kişi ben telefona cevap verince hiç bir şekilde kendisini tanıtmadan ilk cümle olarak  “Vekilim neredesiniz?” diye söze başlayınca ben de gayri ihtiyari olarak ve gayet munis bir ses tonuyla “sen kimsin yav” diye cevap verdim. İlgili kişi “ben muhtarım sizi partide bekliyoruz” deyince kendisine “muhtarım yoldayız, geliyoruz” diye cevap verdim.

“LAN DEMEDİĞİME MECLİS ÜYEMİZ ŞAHİTTİR”

Toplamda on saniye bile bir sürmeyen dört cümlelik diyaloğa arabada bulunan ve hemen solumda oturan meclis üyemiz şahittir!

Parti binamıza vardıktan ve oradaki yüzlerce vatandaşımıza müjdelerimizi açıkladıktan sonra önceden bir düzenek kurmuş oldukları anlaşılan bir kaç kişi “lan” kelimesini kullandığım iddiasında bulundular. Kendilerine şahsımın asla böyle bir kelime kullanmadığını ve arabadakilerin buna şahit olduklarını ifade etmeme rağmen ilgili kişiler dünden beri bir algı operasyonu başlatmışlardır.

İlgili kişilerin iftirada bulundukları ve önceden kurgulanmış bir plan içerisinde oldukları apaçık ortadadır. Çünkü; Gerçekleri söyleyen kişi gizli bir şekilde video kaydı yapmaz. Gerçekleri söyleyen kişi gizli bir şekilde video kaydı aldığı esnada ithamda bulunduğu şahsımın cevap vermeye başladığı sırada videoyu kesmez!

Netice olarak bu tür iftiralar bizim Ceylanpınar’a olan hizmet azmimizi ancak güçlendirir. Teşkilatımız, belediyemiz ve tüm siyasi paydaşlarımız ile birlikte Ceylanpınar’a ve diğer ilçelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz! Bir kaç provokatörün kuru iftirası bizi asla yolumuzdan döndüremez!”

URFALILAR DA VEKİLE İNANMADI: KALİTESİNİ ORTAYA KOYUYOR

Bu konudaki haberler sosyal medyayı hareketlendirdi. Urfalılar yaptıkları yorumlarla Vekil Özşavlı’yı eleştirdi.

Atalay Arslan: Muhtarların tanıklığına değil de neden sizin meclis üyenizin tanıklığına inanalım? Birkaç yüz tl almakla itham ettiğiniz kişiler de alelade insanlar değil muhtarlar. Bu kadar organize bu kadar planlı hareket eden adamlar bir “lan” lafı ile mi iftira ediyorlar?

Halil Haktankaçmaz (Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı): :  Ceylanpınar Merkez mahalle muhtarlarımız ve Milletvekili Halil Özşavlı arasında geçen diyalogda seçilmiş muhtarlarımıza sen kimsin (LAN) diye hitap etmesini terkil edep olarak kabul ediyor ve Vekili şiddetle kınıyorum. tüm kamuoyu önünde muhtarlarımızdan özür dilemesini bekliyoruz.

Mehmet Emin Kuş: Bir muhtara hitaben “sen kimsin lan” diye hitap ettiği iddia edilen aynı zamanda bir akademisyen olan Şanlıurfa milletvekili Halil Özşavlı’nın üslubu siyasi dilin kalitesini ortaya koyuyor.

M,Bahaddin Yetkin: Şayet bu olay “milletin kıymetli olduğu gelişmiş bir şehirde” olsaydı, il başkanı basına açıklama yapar, vekilin uyarıldığını ilan ederdi. Parti olarak üzüntülerini ve özürlerini beyan ederdi. Ancak “oralı olmayarak günü savuşturacağını sananlara” göre vekil asıldan üstündür.

Mahmud Karadaş (Muhtar): Ak Parti’yi bu gibi kendini bilmez vekil ve Belediyeler bitiriyor. Vekil seçerken listeye sıralamaya giriyor gelsin, muhtar seçilsin de görelim. Muhtarımızın yanındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.