Faruk DEVECİ

Balıklıgöl Kent Platosunda Büyükşehir Belediyesine ait bazı yerler yeni bir işlevlik kazandırmak amacıyla Urfa Valiliğine tahsis edildi.

Söz konusu yerler şöyle:

Aynzeliha Çay Bahçesi, Göl Lokantası, Hz.İbrahim mekanı, Malkoçoğlu büfenin olduğu bölge, Er Ruha kavşağından Balıklıgöl platosuna girişte sol taraf, Halilürrahman Camii batısı ve güneyi..

Bu yerlerin 25 yıllığına Urfa Valiliğe tahsisine ilişkin karar  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinden geçti.

Vali Salih Ayhan, buralara fonksiyon kazandırmak adına ortak alan yönetimi oluşturulmasını amaçlıyor. Bununla ilgili çalışmalara başlandı.

HEDEF 2023

Tasavvuf Müzesi, Sakal-ı Şerif ve Kadem-i Şerif Salonu, Hazreti İbrahim Peygamber Külliyesi ile Peygamberler ve Bilim Adamları Külliyesi projeleri Urfa Valiliğinin Balıklıgöl Kent Platosunda hayata geçirmeyi hedeflediği projeler arasında yer alıyor.

Bilindiği gibi bu yıl Haziran ayında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen İslam Konferansı Turizm Bakanları 11. Oturumu’nda Şanlıurfa “2023 yılı İslam İş birliği Teşkilatı Turizm Kenti” ilan edilmişti. Tüm çalışmalar ilimizin 2023 yılı turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için yürütülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir