“ Urfa’nın Çocukları Geleceğe Yetişiyor” Projesinin burs kuraları çekildi.  8 ay boyunca 400 TL burs imkanı elde eden kız öğrenciler belli oldu. Kura çekimine katılan Vali Ayhan, heyecanla sonuçları bekleyen kızlara sürpriz yaptı. Burs verecekleri öğrenci sayısını 250’den 500’e çıkardıklarını müjdeledi.

Burs imkanından şehir dışında eğitim gören kız öğrenciler yararlanacak.

”11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde, Şanlıurfa’nın Evlatları Geleceğe Yetişiyor” diyerek büyük bir projeye start verdiklerini anlatan Vali Ayhan, şu bilgileri verdi:

”Burs için başvuru sürecinin de 15 Ekim ile 30 Ekim tarihleri arasında olduğunu belirtmiştik. Üniversiteli 250 kız öğrencimize ayda 400 TL olmak üzere 8 ay boyunca vereceğimiz burs için, kızlarımız istenen bilgileri doldurarak başvurularını yaptılar. Urfaburs.com üzerinden toplamda 4.947 adet başvuru bizlere geldi. Lakin bunların içinden 2.203 tanesi, istenen şartları sağlayan geçerli başvuru sayısı olarak karşımızda duruyor.

Sıra 2.203 kızımız arasından burs alacak evlatlarımızı açıklamaya geldi. Şimdi kurayı çekeceğiz. Ancak sonuçlara geçmeden önce, basın mensuplarımız aracılığıyla bir müjdeyi daha duyurmak istiyorum. Kızlarımıza bir sürpriz yaptık. 11 Ekim’de 250 olarak belirlediğimiz sayıyı 500’e çıkardık! Bugün, üniversiteli 500 kızımıza burs sağlamış olacağız.

Toplumsal hayatta bu denli önem arz eden evlatlarımıza, eğitim noktasında elimizden gelen her türlü desteği yapmayı da kendimize görev bildik. Kız çocuklarımıza öncelik vererek başlattığımız burs projesiyle, şehir dışında eğitim gören kızlarımıza bir el uzatmak istedik. Umarım bugün 500 olan sayımız git gide büyür ve daha çok evladımıza ulaşmış oluruz. Bu çocuklar hepimizin evlatları; bu şehrin, bu ülkenin evlatları… Birlikte daha nice güzel ve faydalı işlere imza atacağımızı düşünüyorum.

İnşallah her geçen gün, bu şehre ve bu şehrin evlatlarına artı değer katma gayesiyle güzel sonuçlar elde edeceğiz. Evlatlarımıza katkı sağlayan, destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Sağ olun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir