Faruk DEVECİ

Ramazan Bayramı dolayısıyla; karayollarında güvenlik tedbirlerinin en üst düzeye çıkarılması, trafikte seyir halinde bulunan sürücülerin trafik kurallarına uyması, çocuklarımızda trafik kültürünün ve bilincinin yerleştirilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından bayram öncesi bir dizi tedbirler alındı.

EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR

Bu kapsamda, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş’la birlikte Şanlıurfa-Diyarbakır karayolu uygulama noktasında trafik denetimlerine katılan Vali Abdullah Erin, araçlardaki yolcularla sohbet etti, emniyet kemeri kullanımının önemini anlattı.

AMAÇ; KAZALARIN AZALTILMASI

Vatandaşların bayramını huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak ve güvenli bir trafik ortamının sağlanması adına gerekli tedbirleri aldıklarını bildiren Vali Erin, “Bayram tatili süresince gerek emniyet gerekse jandarma güçleri geniş güvenlik tedbirleri aldı. Amacımız, trafik kazalarının azaltılması, insanların trafik kazaları ile hayatlarını kaybetmemesidir. Yola çıkan ve bayramı başka bir yerde geçirecek vatandaşlarımızın güven içinde yolculuk yapmalarını sağlamak için güvenlik güçlerimiz görevlerinin başındadır” ifadelerini kullandı.

Denetimler sırasında emniyet kemeri ve uzun yolculuklarda dinlenme süreleri başta olmak üzere genel bilgilendirmeler yapıldı, su, kek, broşür, dedektif kartı, kırmızı düdük ve çeşitli hediyeler sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir