Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Toplantısına katılan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, üretim-yatırım ve istihdam hassasiyetini yineledi.

Gün içerisinde sanayi bölgesinde fabrika ziyaretleri gerçekleştirmesinin ardından Vali Yardımcısı Yeliz Mercan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, OSB Müdürü Osman Oktay ve yönetiminin hazır bulunduğu Müteşebbis Heyeti Toplantısına katılan Vali Ayhan, görev yaptığı yerlerde öncelik verdiği konuları şöyle anlattı:

“Temel felsefem; olmazsa olmaz ekonomi, istihdam ve üretim alanları olmuştur. Bu alanlardaki iyileşme huzuru da beraberinde getirir. Onun için objektif bir şekilde şehrimizin menfaatleri doğrultusunda bir istihdam dahi kim oluşturabilirse onu destekleyeceğiz. Yatırımcının yanında olacak ve onun için güven teşkil edeceğiz. Şehrimizin huzurlu bir ortam olduğunu yatırımcılara anlatmak dahi bir hizmettir. Bürokrasisi ile siyaseti ile OSB yönetimi ile bu şehre yatırım yapılabiliri oluşturmalıyız. İstihdamı arttırmaya yönelik tutumum açık ve nettir. Bürokratik anlamda; kolaylaştırıcı bir anlayış, yapıcı bir dil ve kucaklayıcı bir söylemimiz olacak. Güven inşaatını yansıtacağız. Bunu birlikte yansıtacağız. Bir ayağım OSB’de, fabrikalarda olacak. Kurumsallaşmaya önem vereceğiz. Bu doğrultuda vatandaşımızın, milletimizin duasını alabilirsek ne mutlu bizlere. Şanlıurfa insanımızın ‘iyi ki bu şehirde yaşıyorum’ demesi için bizler de elimizden geleni yapacağız” dedi.

Yorumlar 1 Yorum

  1. 28 Mayıs 2022

    edessa63

    başlık erin, içerik ayhan.?????

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.