Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, kent genelindeki gezi ve incelemelerini sürdürüyor. Balıklıgöl platosunda bulunan tarihi ŞURKAV çarşısını gezen Vali Ayhan, daha sonra 58 Meydanı ve Akabe TOKİ’de bulunan ve yapımı tamamlanan Diyanet Eğitim Merkezinde incelemelerde bulundu.

İlk olarak Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV)’da yönetim kurulu üyelerinden brifing alan Vali Ayhan, tarihi ŞURKAV çarşısını gezerek, esnafla buluştu. Tek tek dükkânları gezen Vali Ayhan, talep ve önerileri yerinde dinleyerek, gerekli çalışmalar konusunda hassasiyet göstereceklerini ifade etti.

Yoğun programına 58 Meydanı ile devam eden Vali Ayhan, tarihi sokakları gezerek Şanlıurfa’nın kültürel anlamda potansiyelinin çok güçlü olduğunu belirtti. Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür ve Sanat Merkezi (Reji kilisesi) ve Karahantepe kazı evini de ziyaret eden Vali Ayhan, burada kazı ekibiyle buluşarak, yapılan arkeolojik kazı çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

58 Meydanı’nda çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Vali Ayhan, ‘Ne güzel seni sevmek böyle uzaktan Ve seni düşünmek bir çocuk hevesiyle…” dizelerine şunları ekledi: “Uzun yıllardır görev yapmaktan gurur duyduğum, bende müstesna bir yere sahip olan Sivaslılara, Şanlıurfa ‘58 Meydanı’ndan selamlar… Tüm gönül dostlarının #DünyaSivaslılarGünü kutlu olsun.Muhabbetle… “

Vali Ayhan, son olarak Akabe TOKİ’de bulunan ve yapımı tamamlanan Diyanet Eğitim Merkezine geçerek, yetkililerden bilgi aldı. Bina içerisindeki derslikleri ve konferans salonunu gezen Vali Ayhan, bu merkezde ülkemiz için önemli din adamlarının yetişeceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.