Karaköprü Belediyesi tarafından Narlıkuyu Mahallesinde hayata geçirilecek semt pazarı projesi için ihale çalışmaları tamamlandı. Önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacak projenin kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik alanı kapsayan semt pazarı için yüklenici firmanın önümüzdeki günlerde inşaata başlayacağı bildirildi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, vatandaşlara verdikleri bir sözü daha yerine getireceklerini vurguladı. Projenin bazı sıkıntılardan dolayı geciktiğini vurgulayan Baydilli, şunları kaydetti:  “Narlıkuyu Mahallemizdeki vatandaşlarımızdan sürekli olarak semt pazarı talebi alıyorduk. Bu talebi karşılama adına harekete geçtik ve bir yer belirledik, projesini hazırladık. Bazı sıkıntılar nedeniyle projemizin hayata geçirilmesi biraz gecikse de çok şükür vereceğimiz sözü tutacağız. 3 bin 500 metre alanda yapılacak olan semt pazarı ve otopark yeri için ihaleyi alan firma çalışmalarına en kısa sürede başlayacak. İnşallah kısa bir süre sonra da açılışını gerçekleştireceğiz. Semt pazarımız Narlıkuyu Mahallemize ve ilçemize şimdiden hayırlı olsun.”

Narlıkuyu Mahallesine kazandırılacak semt pazarı, pazar kurulan günler dışında kapalı otopark olarak kullanılabilecek.