Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Demir Yolu Projesi ihaleleri geçen yıl yapılmış yapım çalışmaları start almıştı. Ulaştırma Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 312 kilometrelik uzunluğa sahip Mersin-Gaziantep hızlı tren hattı projesinde inşaat çalışmaları 6 kesimde ilerliyor. 2024’te tamamlanması planlanan projeyle Adana ile Gaziantep arasında seyahat süresi 6,5 saatten 2 saat 15 dakikaya inecek.

Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, bir süre önce yaptığı açıklamada, ”Mersin-Adana-Gaziantep hattı inşaatı başladıktan sonra Gaziantep-Şanlıurfa hattı ihalesi devreye girecek. Muhtemelen ihale tarihi 2023’ün sonu 2024’ün başı gibi olacak” ifadesini kullandı.

Şehir Plancısı Mehmet Selim Açar, bu konuda yaptığı sosyal medya paylaşımında, ”Hızlı Tren Gelecek mi?  Urfa’ya gelmesi için önce Antep’e gelmesi lazım; Peki Urfa Birecik arası ölüm yolunun duble yapılması da mı Antep’ten başlamak zorundaydı. Vizyonsuzluğa kılıf çok. Tarih verebilirler mi onu da veremezler çünkü ortada proje bile yok !’ ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir