CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Süper Lig şampiyonu Trabzonspor’un talebine rağmen TFF’nin prestij niteliğindeki Altay karşılaşmasını Urfa’ya almamasını eleştirdi.

Tanal, sosyal medya hesabından bu konuda yaptığı açıklamada, bu konuda tavır ortaya koyamayan Ak Parti Şanlıurfa Milletvekillerini de isim vermeden eleştirdi ve şu yorumu yaptı:

”TFF önce Şanlıurfa GAP Stadyumu’nun kurulu sistemini nasıl söküp, tırlara bindirip götürdüğünü anlatsın!

Şöyle ki: Şanlıurfaspor bir alt lige düşünce, geçtiğimiz sezon başında TFF görevlileri, soluğu Şanlıurfa GAP Stadyumu’nda aldı.

Federasyon görevlileri, 2 tırla gelip stadın Passolig ve Var sistemini söktüler. Stadın 20 kapısından turnikeleri söktüler. Klimalara varıncaya kadar stadın malzemelerini tırlara doldurup götürdüler.

Şimdi TFF, kendi söktüğü Passolig ve Var sistemini bahane edip, Trabzonspor ve Altay maçının Şanlıurfa’ya alınmasını engelledi.

Şanlıurfalılar, heyecanla bu maçı bekliyordu. Hevesleri kursaklarında bırakıldı.Şanlıurfa’nın kavurmacı vekilleri, yöneticileri kılını kıpırdatmadı. Konudan haberdar olmalarına rağmen hiçbir girişimde bulunmadılar.

Şanlıurfa’nın sahipsiz bir memleket olduğunu, bu örnekte de görmüş olduk. Ağrımıza gidiyor. Şanlıurfa’ya neden bu kadar haksızlık yapılıyor?

Şanlıurfalıların mağduriyetinin giderilmesi, gönüllerinin alınması için Ziraat Türkiye Kupası finali ya da Süper Kupa maçı Şanlıurfa GAP Stadyumu’nda oynansın.

Eğer TFF yanlıştan dönüp yetiştirilebilirse, Trabzonspor-Altay maçı için de adres Şanlıurfa olsun.”’

Yorumlar 1 Yorum

  1. 11 Mayıs 2022

    Nureddin KAYA

    Federasyon Yanlış yaptı. Maçı İstanbul’a alarak Trabzonspor ve Fenerbahçeli taraftarları adeta bir provokasyonun içine çekti. Oysa Maç Şanlıurfa’da oynanmış olsaydı hem Şanlıurfa’lılar uzun bir süreden sonra iki süper lig takımı izleyeceklerdi, hem de Şanlıurfa’nın turizm potansiyeline büyük destek sağlanacaktı. Hepsinden önemlisi de Şanlıurfa ile Trabzon’un dostluk ve kardeşliği bir kez daha pekiştirilmiş olacak ve belki de önümüzdeki sezon Trabzonspordan Şanlıurfa’ya bazı futbolcuların transfer edilmesi sağlanabilecekti. Gerçekten sahipsiz bir memleket olduğumuz ortaya çıktı. Kimse kılını kıpırdatmadı. Yazık bu memlekete yazık.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.