2. Lig beyaz grupta sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Urfaspor ikinci haftada Eskişehirspor’a konuk olacak.

Eskişehir’in yeni Atatürk Stadında 12 Eylül Pazar günü Saat 19.00’da başlayacak ve GTV’den canlı olarak yayınlanacak karşılaşmayı İstanbul Bölgesi’nden Klasman Hakemi İlker Yasin Avcı yönetecek.

Cumartesi günü Eskişehir’e ulaşan Urfaspor kafilesi Otele yerleşerek maç saatini beklemeye başladı. Teknik Direktör Gürses Kılıç, güzel bir mücadele ortaya koyup 3 puan için mücadele edeceklerini söyledi. Çok koşan, gençlerden kurulu bir takımla mücadele edeceklerini hatırlatan Kılıç, ‘Kolay bir mücadele olmayacak. İyi hazırlandık, kendi kalitemizi, oyun anlayışımızı sahaya iyi yansıtıp gülen taraf olmak istiyoruz.

ESKİŞEHİRSPOR CEPHESİ: 15 SENE GERİ GİTTİK

Türk futbolunun köklü kulüplerinden Eskişehirspor geçmiş yıllardan kalan büyük borçlardan dolayı zor günler geçiriyor. Transfer 21 kişilik genç bir kadroyla mücadele edecek. Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında Sportif, Altyapı, Personel, Hukuki ve Mali Kriterleri yerine getiremediği için TFF’den 3 puan silme cezası alan Eskişehirspor sezona deplasmanda aldığı 2-1’lik TECO Karacabey Belediyespor galibiyetiyle başlamıştı.

Eskişehirspor’un Teknik Asbaşkanı Anıl Koçhan, ilk 5-6 haftanın kendileri açısından çok zorlu olacağını söyledi. Koçhan,  ‘Ligi biz bile bilmiyoruz, yayın yok, deplasmanların çoğu ilçe takımları. Eskişehirspor bir 15 sene geri gitti. Tabii kıran kırana mücadeleler olacak. Çok futbol kalitesi var mı? 1. Lig’e baktığımızda bile kalite yok ama mücadele gösterirlerse, Cem hoca çok ümitli. Ligde tabii ki şampiyonluk, Play-Off değil ama biz Ocak ayına kadar iyi puanlar alacağımızı düşünüyorum” dedi.