Büyük Salkım Kırsal Mahallesinde restore edilen okul Karaköprü Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle uygulanan projeyle Orman Okuluna dönüştürüldü. Görkemli bir törenle açılan Okulda, öğrencilere doğa sevgisi aşılanacak, onları toprakla ve hayvanlarla buluşturacak.

Törende konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Orman Okulu gibi önemli bir eğitim yatırımını öğretmenler gününde açmanın mutluluğu içinde olduklarını söyledi.

Baydilli, şunları ifade etti:

“Öncelikle tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. İslam dini ilk emri oku olması nedeniyle ilime çok büyük önem vermektedir. Bu vazifeyi üstlenerek fedakârca çocuklarımızı eğiten öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum. Orman Okulu projesi her ilde yapılan bir proje ve Şanlıurfa’da da ilçemiz seçildi. Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte Büyük Salkım Kırsal Mahallemizde âtıl durumdaki okulumuzu Orman Okuluna çevirdik.

Burada çocuklarımız gelip doğayla, toprakla, hayvanlarla buluşacak, onlara dokunacak. Seramız, hayvan kümeslerimiz, oyun alanlarımız ve kamp çadırlarımızla güzel bir kompleks oluşturduk ki çocukların yüreğine doğa ve hayvan sevgisini aşılamak istedik.

Bu projenin Karaköprümüze, Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını diliyorum, tüm öğrencilerimizin buradan faydalanmasını temenni ediyorum.”

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ise yapılan tesise önemli katkılarından dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ederken, “Burada çocukların doğayla ilgili öğreneceği o kadar şey var ki anlatılamaz. Açık havada toprağa yakın bir eğitim yuvası olan bu okullar çocukların hayvanları, bitkileri tanımasında çok değerli kurumlardır. Çocuklar burada yapacakları gözlemlerle, oynayacakları oyunlarla ve eğitimlerle doğa zekasının gelişimini sağlayacaklar. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılışa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’un yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Sait Ağan, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler ve kırsal mahalledeki vatandaşlar katıldı.