Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 29 Mayıs-4 Haziran arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını açıkladı.

100 bin kişide görülen Covid -19 vaka sayısı Urfamızda 35,75 oldu.

Koca, paylaşımında; “İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da düşme eğilimi devam ediyor. Bu güce güvenin” ifadelerini kullandı.

Resim

100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı; İstanbul’da 89,97’den 63,93’e, Ankara’da 115,71’den 99,50’ye, İzmir’de 47,74’ten 41,23’e düştü.

Fahrettin Koca, son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerin Gümüşhane, Bilecik, Bayburt, Kocaeli ve Kırklareli olduğunu kaydetti.

Aşıya erişimde yeni kolaylıklar sağlandığına dikkat çeken Bakan Koca, ‘Biontech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz. Bu güce güvenin.’ ifadelerini kullandı.

AŞILARIMIZI OLALIM, TEDBİRLERE UYALIM

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Bakan Koca’nın bu paylaşımından sonra sosyal medyadan şunları paylaştı: Kıymetli hemşehrilerim, Ülkemiz geneli vaka sayısındaki düşüşe paralel, haftalık Covid -19 vaka haritasına göre ilimizdeki vaka sayısı (100 binde) 𝟑𝟓,𝟕𝟓’tir. Bağışıklı kazanmak için aşılarımızı mutlaka olalım, tedbirlere azami uyalım.”